En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 24.02.2018 04:20
Sincan Metrosu Ne Zaman Açılacak

Sincan Metrosu Ne Zaman Açılacak

Kızılay-Çayyolu ve Batıkent-Sincan Metro hatlarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hizmete açılacağı bildirildi
Ankara Metrosu inşaatlarında sona yaklaşıldı. Basın mensuplarıyla birlikte Kızılay-Çayyolu Metro hattında incelemelerde bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, Sincan-Batıkent ve Kızılay-Çayyolu metro hatlarının açılışını 29 Ekim 2013 tarihine yetiştireceklerinin müjdesini verdi. 
 
KEÇİÖREN 2014'TE BİTECEK 
Başkent'in gündemini uzun yıllardır meşgul eden metro çalışmaları yerinde denetleyen Tarhan, "Programda bir aksilik olmazsa Sincan-Batıkent ve Kızılay-Çayyolu metro hatlarının açılışını 29 Ekim'e yetiştireceğiz. Keçiören Metrosu'nu da 2014 yılı içinde tamamlayacağız" dedi. 
KIZILAY-ÇAYYOLU 24 DAKİKA 
Çalışmalar sırasında daha önce yaşadıkları sıkıntıların sona erdiğini dile getiren Metin Tahan, "Çayyolu-Kızılay Metro Hattı 17 kilometre uzunluğunda olacak. Bu hat üzerinde 11 durak bulunacak. Bu hat üzerindeki çalışmalarımız neredeyse tamamlandı. Kızılay'dan Çayyolu 24 dakikaya düşecek. Hattın günlük kapasitesinin ise 300-400 bin kişi olacağını tahmin ediyoruz" diye konuştu. 
 
TRAFİK RAHATLAYACAK
Batıkent-Sincan arasındaki metro hattının tamamlanmasının ardından Kızılay ve Sincan arasındaki mesafenin 44 dakikaya düşeceğini söyleyen Tahan, "Batıkent- Sincan Metro Hattı'nda 11 durak bulunacak. Her iki hattımız tamamlandıktan sonra şehir trafiğinde de büyük bir rahatlama olacak" dedi. Metro çalışmalarının 2 milyar 600 milyon TL'ye mal olacağını ifade eden Tarhan, "Metro hatlarındaki kaba çalışmalar tamamlandıktan sonra yeni istasyonlara Ankara kültürünü tarihini anlatan panolar yapacağız. Başkent 67 kilometrelik bir metro ağına sahip olacak. Bu da Ankaralılar'a rahat bir nefes aldıracak" dedi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
20-06-2013
Bu haber toplam 7350 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?