En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 20.03.2018 05:49
Sincan Belediyesi Borç Yapılandırmasına Başladı

Sincan Belediyesi Borç Yapılandırmasına Başladı

Sincan Belediyesi, kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen 6111 sayılı yasa kapsamında vatandaşların Aralık 2010 ve öncesi borçlarını yapılandırmaya başladı.

Mali Hizmetler Müdürlüğü‘nün tüm alt yapısını büyük bir titizlikle hazırladığı ve uygulamaya koyduğu yapılandırma çalışmaları sayesinde 1319 Sayılı Emlak Vergisi Kanunu kapsamındaki bina, arsa, arazi ile 2464 Sayılı Belediye gelirleri Kanunu kapsamındaki Çevre Temizlik, İlan Reklam Vergisi, Eğlence Vergisi, İştirak Payı, Gayrimenkul Kiraları, Pazar Yeri Kiraları, Halk Pazarı Yeri Kira Borcu ödemeleri yapılandırılarak vatandaşların biriken borçlarından kurtulmaları sağlanacak.

6111 sayılı kanun ile başlatılan borç yapılandırma işlemleri 2 Mayıs 2011 Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecek. Bu tarihe kadar borçlarını yapılandırmayan vatandaşlar kanundan yararlanamayacak.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
28-03-2011
Bu haber toplam 12849 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?