En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 24.02.2018 11:48
Osel İlaç'ın Beykoz Fabrikası İcradan Satılık

Osel İlaç'ın Beykoz Fabrikası İcradan Satılık

Eczacıbaşı'nın ardından Türkiye'nin serum üreten ikinci büyük firması olarak nitelendirilen Osel İlaç'ın geçen yıla kadar faaliyet gösterdiği Beykoz'daki fabrikası icradan satışa çıkarıldı.

Beykoz İcra Müdürlüğü'nün 62 milyon 984 bin 606 TL alacağı tahsil etmek üzere yürüttüğü davada fabrika, üzerindeki tüm müştemilat ve makine parkıyla birlikte 18 milyon 6 bin 443 TL tahmini bedelle satışa çıkarıldı. Beykoz Akbaba Köyü'ndeki fabrika 15 bin 734 metrekare büyüklüğe sahip bulunuyor.

Beykoz İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan fabrika arsası Beykoz Belediye Başkanlığı'nın imar planlarına göre doğal sit alanında kalıyor. Açık adresi Akbaba Köyü Fener Caddesi No 52 olarak geçen fabrikanın makine ve ekipmanları başlıca üç ana bölüm halinde satışa çıkarılarak değerleri ayrı ayrı hesaplandı. Fabrikanın satışı ise 5 Ekim 2010 tarihinde Beykoz İcra Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek.

1963 yılında kurulmuştu
Daha önce Camkim Kimya, Yılkar İlaç Sanayi ve Biosel İlaç Sanayi isimleriyle faaliyet gösteren Osel İlaç'ın ana sözleşmesi 10 Ocak 1963 yılında imzalandı. İstanbul Ticaret Odası'na (İTO) 6 Ocak 1989 tarihinde kaydolan firmanın sermayesi ise 26 milyon 250 bin TL.

Şirketin yönetim kurulu başkanlığını Mehmet Selçuk Camcı yürütürken, başkan yardımcısı Hakan Camcı ve yönetim kurulu üyesi Erkan Camcı isimlerinden oluşuyor. Firmanın iflas kararı Kadıköy 3. Asliye Mahkemesi tarafından 9 Mart 2009'da verilmişti.

 

milliyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Beykoz'a Teleferik Hattı Yapılacak


İBB Meclisinde yapılan oylamada, Sultaniye Parkı ve Karlıtepe arasına 1,4 kilometre uzunluğunda teleferik hattı yapılmasına onay verildi..

 

 
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi toplantısında Beykoz Sultaniye Parkı ve Karlıtepe arasında teleferik hattı yapılmasına ilişkin 1/5000-1/1000  ölçekli imar  plan değişikliği oy çokluğu ile kabul edildi.
 
İBB Meclisi'nde alınan karar göre, Karlıtepe - Sultaniye Parkı Teleferik Hattı Projesi'nin hayata geçirilebilmesi için  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan da onay alması zorunluluğu bulunuyor.
 
Teleferik inşa edilirken söz konusu hattın güzergahında bulunan Beykoz Cayırı, Hz.  Yüsa Tepesi, Vakıf Sultaniye Suyu, Vakıf Ortaçesme Suyu, Yalıköy Suyu,  Palamar Suyu, Terazi Çeşme Suyu'na ait isale hatları ve çeşmelere zarar verilmeyeceği belirtildi.
 
31-08-2010
Bu haber toplam 22848 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?