En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 21.04.2018 06:48
Memur Emeklilerine İkramiye Ödemeleri Başladı

Memur Emeklilerine İkramiye Ödemeleri Başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, memur emeklilerine 30 yılın üzerindeki hizmet süreleri için de ikramiye ödemeye başladıklarını söyledi..

 

Memur emeklilerinin ikramiyesine ilişkin açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, memurlara emekli olmaları durumunda 30 yıllık hizmet sürelerinin ikramiye olarak ödendiğini, 30 yılı aşan hizmet süreleri için ise ödeme yapılmadığını ancak yapılan yasal düzenleme ile buu ygulamaya son verildiğini belirtti.
 
Düzenleme ile 30 yılın üzerinde hizmet veren emekli memurlara ikramiye ödemelerinin başladığını ve bu kapsamda toplamda 2,5 milyar lira ödeme yapılacağını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, bu konudaki mağduriyetlerin giderilmesi  ve emeklilere haklarının ödenmesi nedeniyle mutluluk duyduğunu belirtti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

1,5 Milyon Emekli Promosyon Ödemesi Aldı


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında uygulamaya alınan emekliye promosyon ödemelerinde şimdiye kadar 1,5 milyon emekliye ödeme yapıldığı öğrenildi..

 

 
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında, 2,5 milyona yakın emekli, promosyon ödemesi alabilmek için 8 bankaya taahhütte bulunurken bu kapsamda 5 banka tarafından toplam 1,5 milyon emekliye prmosyon ödemesi yapıldı.
 
Yaklaşık 11,5 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren banka promosyonu ödemesi için emeklilerin seçtikleri bankadan 3 yıl boyunca emekli aylığını almayı taahhüt etmesi gerekiyor. Taahhüt dışında başka bir koşul aranmayan promosyon ödemeleri ise kimlik numarasının son rakamına göre yapılıyor.
 
SGK ile Bakanlık tarafından yapılam emekliye promosyon çalışması kapsamında emekliler, hiçbir şart olmadan promosyon vermeyi kabul eden 14 banka ile PTT'den birini seçip promosyon ödemesi alabiliyor.
 
 
 
16-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?