En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 20.03.2018 15:55
Malatya Belediyesi'nden Borç Yapılandırma Servisi

Malatya Belediyesi'nden Borç Yapılandırma Servisi

Malatya Belediyesi Torba Yasa'dan faydalanmak isteyen vatandaşlar için özel olarak "borç Yapılandırma Servisi"ni hizmete soktu

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 6111 Sayılı Kanun (Torba Yasa) gereği vatandaşların belediyeye olan borçlarının yapılandırıldığını söyledi. Çakır, borç yapılandırma işlemini kolaylaştırmak amacıyla yeni bir servis oluşturduklarını belirtti. Çakır, kanun gereği vatandaşlara borçları konusunda taksit, peşin ödemede indirim gibi kolaylıklar tanındığını ve bu kapsamda belediyenin, borçluların ödemelerini nasıl yapacağını daha rahat belirleyebilmeleri için 'Borç Yapılandırma Servisi' kurduklarını ifade etti.

Belediyeye borçlu olan vatandaşların ayrı ayrı birimlerde zaman kaybetmemesi ve işlerinin daha kolay halledilebilmesi amacıyla tek bir noktada oluşturdukları ödeme bürosundaki personelin sadece yapılandırma işi ile meşgul olduklarını hatırlatan Çakır, "Yasa gereği borçlarına ödeme kolaylığı getirilen vatandaşlarımızın tek bir noktada işini daha çabuk halledebilmesini hedefledik. Belediyeye herhangi bir borcu bulunan vatandaşların zaman kaybetmeden ve zorlanmadan borçlarını yeniden yapılandırmalarını sağlamak amacıyla 'Borç Yapılandırma Servisi' kuruldu. 6 müdürlük personelini tek bir serviste topladık. Emlak borcu olan da su borcu olan da aynı noktaya gelip sorusunu sorup, borcunu yapılandırma imkanına sahip. Büromuzdaki personelimiz 2 ay boyunca borç yapılandırmada hemşehrilerimize yardımcı olacaklar. 15 Mart tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayan şehir merkezinde kolay ulaşılabilir durumdaki borç yapılandırma büromuz 2 Mayıs tarihinde kapanacaktır." diye konuştu.

Belediye Başkanı Çakır, borcu olan vatandaşlar için söz konusu yasanın büyük bir fırsat olduğunu kaydetti.

Kaynak: Zaman


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bodrum Torba'da Orman Yangını Başladı


Muğla İli Bodrum İlçesi Torba Mahallesi'nde ormanlık alanda başlayan yangına çok sayıdaki itfaiye ekibi havadan ve karadan müdahale ediyor..

 

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Torba Mahallesi'nde orman yangını başladı. Ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir sebeple başlayan yangına olay yerine gelen çok sayıdaki itfaiye ekibi havadan ve karadan müdahele ediyor.
 
Henüz kontrol altına alınamayan orman yangınına havadan 2 uçak ve 1 helikopterin, karadan ise çok sayıdaki itfaiye erinin müdahale ettiği bildirildi.
 
Öte yandan 11 Temmuz'da yinhe Muğla Bodrum'da başlayan ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan yangında 50 hektarlık alanın kül olduğu açıklanmıştı.
23-03-2011
Bu haber toplam 10836 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?