En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 21.04.2018 06:37
Korea Eximbank, 1915 Çanakkale Köprüsü'ne Finansman Sağlamak İstiyor

Korea Eximbank, 1915 Çanakkale Köprüsü'ne Finansman Sağlamak İstiyor

Korea Eximbank'ın Altyapı Finansman Direktörü Cho Hyeon-Seok, köprüyü inşa edecek olan konsorsiyum şirketleri ile yakın bir tarihte finansman görüşmelerine başlamak istediklerini söyledi..

 

 
1915 Çanakkale Köprüsü'nün finansmanıyla yakından ilgilenen Korea Eximbank'ın Altyapı Finansman Direktörü Cho Hyeon-Seok, köprüsü inşa edecek olan konsorsiyum şirketleriyle finansman görüşmelerine yakın bir tarihte başlamayı beklediklerini, şirketlerin yatırım bedelinin yüzde 20'sinin özkaynak, yüzde 80'ini ise finansman yoluyla karşılamayı istediğini açıkladı.
 
Geçtiğimiz Cumartesi günü temeli atılan ve 10.35 milyar TL yatırım bedeli ile hayata geçirilecek olan Çanakkale Köprüsü ile ilgilendikerini açıklayan Seok, finansman görüşmelerinin henüz başlamadığını, ancak Korea Eximbank'ın görüşmelere hazır olduğunu söyledi ve proje ile çok yakından ilgili oduklarını yineledi.
 
Seok, Çanakkale Köprüsü'nün finansmanıne ilişkin kendilerinden başka Koreli finans kurumlarının olduğunu da beliertti.
 
Öte yandan söz konusu Korea Eximbank daha önce de Avrasya Tüneli'nin finansmanında da yer almıştı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Park O'live Projesi Çanakkale'de Yükseliyor


Daha önce şehir Manzara projesini hayata geçiren Karpaş Karacanlar İnşaat tarafından Çanakkale'de konumlandırılan Park O'live projesinde 220 daire bulunuyor..

 

Çanakkale'de 36 bin metrekarelik alan üzerinde Karpaş Karacanlar İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan Park O'live projesinde kullanım alanları 75 metrekare ile 165 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde toplam 220 daiere bulunuyor.
 
2018 yılının Kasım ayında teslim sürecine girmesi beklenen Park O'live projesi açık yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuklara özel oyun alanı, çocuklara özel yüzme havuzu, güneşlenme terası, tenis kortu, kapalı yüzme havuzu, yürüyüş parkuru gbi sosyal donatılara da sahip. 
 
Deniz manzaralı konuşu ile dikkat çeken Park O'live projesi Onsekiz Mart Üniversitesi'ne 5 dakika, Özel hastaneye 10 dakika, yeni devlet hastanesine ve üniversite hastanesine 5 dakika, Doğa Koleji ve Çanakkale Koleji'ne 10 dakika uzaklıktaki konumu ile de ulaşım avantajı sağlıyor.
 
 
21-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?