En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 18.03.2018 07:46
Her Emekliye Farklı Zam Sistemi Gündemde

Her Emekliye Farklı Zam Sistemi Gündemde

Üzerinde çalışılan yeni sisteme göre, her emekliye farklı oranda zam yapılacak. Yaş ve geçim durumunun en önemli kriterler olacağı yeni sistemde yaşlı ve geçim sıkıntısı çeken emeklilere yüzde 100'e kadar zam yapılabilecek..

 

 
11 milyonu aşkın emekliyi ilgilendiren 'emeklilere zam sisteminde değişiklik' konulu çalışmanın detayları belli olmaya başladı. Çalışma kapsamında emekli maaşlarına yapılacak zammın oranı yaş ve geçim durumu kriterlerine göre belirlenecek. Buna göre, her emekli farklı oranda zam alacak ve bakıma muhtaç yaşlılar ile geçim sıkıntısı çekenlere yüzde 100'e varan oranda zam yapılabilecek.
 
Takvim'de yer alan habere göre; düzenlemenin yürürlüğe girmesi halinde 80 yaşında olan ve bakıma muhtaç olan emeklinin maaşı bin 100 liradan 2 bin 200 liraya yükseltilebilecek. Yeni sistem ile çalışan veya çalışabilecek durumda olan meklilere daha stabil oranda zam yapılacak. Ayrıca yaşlı emeklilerin vefat etmesi halinde yüksek zamlı maaşlar varislerine kalmayacak. Varislerin alacağı emekli maaşı eski sistemde hesaplanan 'asıl maaş' ile sınırlandırılacak.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emekli Promosyonları Bir Dakikada Alınabiliyor


Milyonlarca emeklinin uzun süredir beklediği promosyon ödemelerine ilişkin süreç başlarken emekliler sadece 1 dakika içinde promosyon almanın sevincini yaşıyor..

 

Emekli vatandaşların maaş ödemelerini seçtikleri bir bankadan belirli bir süre boyunca almayı taahhüt ettiğine daire attığı tek bir imza ile promosyon ödemesi alabiliyor. Sadece 1 dakikalık imza atma işlemi sonbrasında ise emeklilere promosyon ödemeleri sorunsuzca yapılıyor. Ancak bankalar promosyon ödemelerini kimlik numarasının son rakamına göre belirli tarihlerde yaptıkları için her emekli hemen bugün promosyon ödemesi alamıyor. 
 
Kütahya’nı Simav ilçesinde, promosyon parasını ödemesi alabilmek çin bankaya giden emekli vatandaşlar hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan paralarını aldıklarını ayrıca bankaya gittiklerinde alternatif dağıtım kanallarını (ADK) nasıl kullanacaklarının kendilerine anlatıldığını belirterek promosyon ödemelerinin imza işleminden 1 dakika sonra hesaplarına geçtiğini belirtti.
21-05-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?