En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 21.04.2018 06:47
Gayrimenkul Sertifikası Modeli ile Köprülere Ortak Gelebilir

Gayrimenkul Sertifikası Modeli ile Köprülere Ortak Gelebilir

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, köprüler gibi büyük altyapı projelerinin de gayrimenkul sertifikası düzenlemesine eklenebileceğini açıkladı..

 

 
Geçtiğimiz hafta Türkiye'de ilk kez uygulanmaya başlanan ve pay bazında konut alımına olanak sağlayan gayrimenkul sertifikasına yönelik açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, gayrimenkul sertifikası düzenlemesine köprüler gibi büyük altyapı projelerin de eklenebileceğini ayrıca düzenlemeye kira getirili projelerin de eklenebileceğini söyledi.
 
Başbakan Yardımcısı Canikli'Nin Reuters'a verdiği ropörtajda,  gayrimenkul sertifikası düzenlemesinin zamanla başka projeler için de genişletilebileceği belirtildi. 
 
Gayrimenkul sertifikası sistemi ile küçük yatırımcının da gayrimenkul projelerinde metrekare bazlı yatırım yapabilmesi, söz konusu projelerde azar azar pay biriktirerek zamanla konut sahibi olması veya değer kazanan paylardan kar elde etmesi amaçlanıyor.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Altyapı projeleri de gayrimenkul sertifikası sistemine dahil edilebilir"


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, ileride, gayrimenkul sertifikası modeline altyapı projelerinin de dahil edilebileceğini söyledi..

 

Gayrimenkul sertifikası satışının şu an için başta konut projeleri olmak üzere kentsel dönüşüm projelerini kapsadığını belirten Başbakan Yardımcısı  Nurettin Canikli, ileride altyapı projeleri için mümkün olmadığını ancak ileride söz konusu projelerin de bu modele dahil edilebileceğini söyledi.
 
Gayrimenkul sertifikasının son derece önemli bir finansman aracı olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Canikli, uygulamanın eksik yönlerini de tamamladıklarını belirtti.  Sistemin "mükemmel" olarak nitelendirilebilecek halde olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Canikli,  gayrimenkul sertifikası modeli ile dönüşüm projeleri için çok ciddi kaynak  sağlanabileceğini söyledi.
 
Söz konusu modelin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından başlatıldığını belirten Başbakan Yardımcısı Canikli, ilk menkul  kıymeti arz ettiğini ve TOKİ'nin öncülük yapmasının  iyi olduğunu ayrıca sistemin uygulamada nasıl  yürüyeceği noktasında TOKİ uygulamasının iyi bir örnek teşkil edeceğini ve talebin daha da büyüyeceğini söyledi.
13-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?