En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 22.02.2018 13:03
Esenler'in Dönüşümüne DenizBank'tan Destek

Esenler'in Dönüşümüne DenizBank'tan Destek

DenizBank ile Esenler Belediyesi kentsel dönüşüm için işbirliği protokolü imzaladı, protokole göre DenizBank, dönüşüm kapsamında kredi kullanmak isteyenlerden dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek ücreti almayacak..

 

Esenler Belediyesi ile DenizBank, bir protokol imzalayarak kentsel dönüşüm konusunda iş birliği yaptı.
 
Bankadan yapılan açıklamaya göre, İstanbul-da düzenlenen imza törenine, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve DenizBank Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu katıldı.
 
Esenler Belediyesi ile DenizBank kentsel dönüşüm için iş birliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokole göre, devlet tarafından yapılacak yardımların yanında DenizBank'ı tercih ederek kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyen müşterilerden dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek ücreti alınmayacak'
 
DenizBank ayrıca sürecin başlangıcı sayılan Riskli Yapı Tespit Raporu'nun masrafını karşılayacak. DenizBank'ın sunduğu avantajlar arasında bunların dışında ücretsiz danışmanlıktan inşaat süresince anapara ödemesiz döneme kadar birçok seçenek bulunuyor.
 
2012 itibariyle Türkiye'deki mevcut konut stokunun 19 milyon civarında olduğunu bildiren Ertürk, "Bu stokun yaklaşık 5 milyon adedi kaçak ruhsatsız evlerden oluşuyor. Ayrıca ekonomik ömrünü tamamlamış, değişim zorunluluğu bulunan 1,5 milyon adet konut da mevcut stok içerisinde bulunuyor. Bu rakamlara nüfus artışını da eklediğimizde Türkiye'de 2023 yılına kadar 8 milyon konutun yeniden inşa edilmesi gerekiyor.
 
Belediyelerimiz kentsel dönüşüm konusunda kilit rol oynuyor. İmzaladığımız protokol ile Esenler Belediyesi sınırları içinde yaşayıp, DenizBank'ı tercih edecek tüketicilere birçok avantaj getiriyoruz. DenizBank olarak kentsel dönüşüm projesinin ilk yıkım anından yeni evlerin teslimine kadar müşterilerimizin yanındayız" ifadelerini kullandı.
 
Esenler Belediyesi ile yapılan iş birliği protokolü ile DenizBank'ı tercih edecek müşteriler devlet desteklerinden faydalanabilecek. Vatandaşlar DenizBank'ın 444 36 34 numaralı Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Hattı ve www.denizbank.com web sitesi üzerinden de bilgi alabilecek. DenizBank'ın özel eğitimli Kentsel Dönüşüm Danışmanları, müşterilerin kentsel dönüşüm taleplerini yerlerinde dinleyerek ücretsiz dönüşüm danışmanlığı hizmeti verecek.
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
13-05-2013
Bu haber toplam 3069 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?