En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 18.03.2018 19:05
Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi Uyarısı

Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi Uyarısı

Karaman Belediyesi, son ödeme tarihi 29 Kasım 2013 olan Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi'nin 2. taksit ödemelerini yapmaları için mükellefleri uyardı.
 
 
Cezalı durumua düşmemeleri için mükelleflere çağrıda bulunan Karaman Belediyesi, Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödeme süresinin 29 Kasım 2013 Cuma günü mesai saati bitimi olduğu hatırlattı.
 
 Katraman Belediyesi'nden yapılan açıklama şu şekilde:
 "Vergi Mükelleflerimiz, cezalı duruma düşmemeleri için 29 Kasım 2013 tarihine kadar vergilerini belediyemizin resmi web sitesi olan www.karaman.bel.tr adresinde bulunan; https://webportal.karaman.bel.tr/web/guest/47 linkini tıklayarak kredi kartı ile 7/24 güvenle ödeme yapabilir, dilerse yine bu tarihe kadar belediyemiz veznelerine gelerek ister nakit isterse kredi kartı ile vergilerini ödeyebilirler. Bu tarihe kadar vergilerini ödemeyen mükellefler cezalı duruma düşecektir" 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
23-10-2013
Bu haber toplam 3918 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?