En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 17.03.2018 18:35
Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi İçin Son Gün 31 Mayıs

Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi İçin Son Gün 31 Mayıs

Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi'nin birinci taksit ödemelerinde süre 31 Mayıs 2016 Salı günü dolacak olup mükelleflerin mağdur olmaması için söz konusu tarihe kadar vergi ödemelerini yapmaları gerekiyor..

 

Konya Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak, Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi'nin (iş yerleri ve kuyu suyu kullanan meskenler için) ilk taksitini ödeme süresinin 31 Mayıs 2016 tarihinde sona ereceğini hatırlatarak mükellerflere uyarıda bulundu.
 
Açıklamada, emlak vergilerinin tahsilatının her yıl Mayıs ve Kasım aylarında yapıldığını, Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi'nin (iş yerleri ve kuyu suyu kullanan meskenler için) ilk taksitini ödeme süresinin ise 31 Mayıs 2016 Salı günü sona ereceği  dolayısıyla bu tarihe kadar vergi ödemelerinin belediye hizmet binamız ve Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü'nde bulunan veznelere hafta içi mesai saatleri içerisinde nakit ve kredi kartı ile yapılabileceği belirtildi. Ayrıca, İş Bankası, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi ve Vakıfbank World kredi kartları ile Garanti Bankası Bonus Kart ile yapılan emlak vergisi ödemelerinde 100 TL üzeri ödemelerde taksit yapıldığı da bildirildi.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
20-05-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?