En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 22.03.2018 11:59
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Uyarısı

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Uyarısı

Belediyeler, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin ilk taksit ödemeleri için ay sonunu beklememeleri konusunda vatandaşları uyardı..

 

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin ilk taksit ödemeleri sürüyor. Belediyeler, vatandaşlara ay sonunu bekleyip yoğunluğa kalmamaları konusunda uyardı.
 
Çankaya Belediyesi vatandaşların vergi ödemelerini hızlı, güvenli ve nitelikli bir biçimde yapabilmesi için tüm tedbirleri aldı. Bilgi işlem altyapısını ve tüm hanelere ilişkin kayıtları güncelleyerek birleştiren belediye, vatandaşların gerek internet ortamında, gerek belediyede ödeme yapabilmelerine yönelik yenilikleri hızla gerçekleştiriyor. Bu yıl ilk kez gezici bir tahsilat aracını hazırlayan Çankaya Belediyesi, gezici tahsilat aracını vatandaşların yoğun olarak bulunduğu iş ve alışveriş merkezlerinde vatandaşların hizmetine sunacak. Her yıl Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapılan birinci taksit vergi ödemelerinde vatandaşların genellikle ödemeler için son günleri beklediklerini, bu durumun yığılma ve izdihama neden olduğunu vurgulayan Çankaya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşı bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti. Vatandaşların vergilerini daha kolay ve hızlı ödeyebilmeleri için gerekli önlemlerin de alındığını vurgulayan yetkililer, Çankayalılara vergi işlemlerini çabuk gerçekleştirebilmeleri için Mayıs ayının sonunu beklememeleri tavsiyesinde bulundu.
 
 
Kaynak: CİHAN

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
04-05-2012
Bu haber toplam 5346 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?