En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 17.03.2018 18:35
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit Ödemeleri Açıklaması

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit Ödemeleri Açıklaması

Siirt Belediye Başkanlığı Gelir Müdürlüğü, 2012 yılına ait emlak ve çevre temizlik vergileri 2. taksit ödemeleri için son günün 30 Kasım olduğunu açıkladı..

 

Siirt Belediye Başkanlığı Gelir Müdürlüğü, 2012 yılı emlak ve çevre temizlik vergisinin 2. taksidi için ödeme sürecinin 30 Kasım'da mesai bitiminde sona ereceğini açıkladı.
 
Siirt Belediye Başkanlığı Gelir Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların ödeme takvimine uyması çağrısı yapıldı. Açıklamada, "Emlak ve çevre temizlik vergisi 2. taksit yatırma tarihi 30 Kasım Cuma günü günü mesai bitimine kadar olup, bina, arsa ve arazi gibi gayrimenkullere sahip mükelleflerin emlak vergisini, iş yerinde oturanların çevre temizlik vergisini zamanında yatırmaları gerekmektedir. Tarihinde yatırılmayan vergiler için günlük gecikme cezası uygulanacaktır. Mükelleflerin cezalı duruma düşmemesi için vergilerini zamanında ödemeleri gerekir" denildi.
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
02-11-2012
Bu haber toplam 3765 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?