En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 24.03.2018 09:44
Denizbank'tan Bağcılar Belediyesi'ne Kentsel Dönüşüm Desteği

Denizbank'tan Bağcılar Belediyesi'ne Kentsel Dönüşüm Desteği

Bağcılar Belediyesi kentsel dönüşüm sürecinde semt halkına uygun koşullarda kentsel dönüşüm kredisi sağlanması amacıyla Denizbank ile bir protokol imzaladı..

 

Bağcılar Belediyesi, Denizbank'la  kentsel dönüşüm sürecinde finansman desteği için işbirliği protokolü imzaladı. Denizbank'tan kredi kullanacak Bağcılar halkı, dosya masrafı, ekspertiz ve ipotek ücreti ödemeyecek. Ayrıca, bina riskli yapı raporu masrafı da Denizbank tarafından karşılanacak. Denizbank'tan kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyenler, ilk 2 yıl ödemeksizin 60 ay için yüzde 0,41, 120 ay için yüzde 0,43'e varan oranlarda kredi kullanabilecek. 
 
Bağcılar Belediyesi Ertuğrul Gazi Parkı, Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 1999 yılından sonra yapılan bina sayısının 6 bin 603 olduğunu depremden önce hazır beton kullanımının çok düşük olduğunu vurguladı. Kentsel dönüşüme ilişkin semt sakinleriyle görüşmelerin devam ettiği kaydeden Çağırıcı, sadece binaların yıkılıp yeniden yapılmasından çok zihinsel bir dönüşümü arzuladıklarını ifade etti. Kentsel dönüşüme ‘rantsal dönüşüm' olarak yaklaşanları da eleştiren Çağırıcı, kentsel dönüşümle birlikte bir rant oluşacağını ancak bu rantın yine mülk sahiplerine gideceğini belirtti. Yeni konutların değerinin en az yüzde 50 oranında artacağını söyleyen Çağırıcı, "Buradaki insanları başka bir yere gönderip, buraya başka yerlerden birilerini getirmeyeceğiz. Yerinde dönüşüm arzu ediyoruz." diye konuştu. 
 
DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk de 2012 itibariyle Türkiye'deki mevcut konut stoğunun 19 milyon civarında olduğuna dikkat çekti. Ertürk, "Bu stoğun yaklaşık 5 milyon adedi kaçak ruhsatsız evlerden oluşuyor. Ayrıca ekonomik ömrünü tamamlamış, değişim zorunluluğu bulunan 1,5 milyon konut da mevcut stok içerisinde bulunuyor. İmzaladığımız protokol ile Bağcılar Belediyesi sınırları içinde yaşayıp, Denizbank'ı tercih edecek tüketicilere birçok avantaj getiriyoruz." ifadelerini kullandı.
 
 
Kaynak: CİHAN

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı


TOKİ tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 397 konut ve 20 dükkan ile 435 araç kapasiteli otopark yapılacak..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek olan 397 konut ve 20 dükkanlık proje kapsamında çalışmalara başlandı. 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet 4+1 dairenin yer alacağı projenin yapım işi ihalesi ise 15 Mart Çarşamba günü gerekleştirildi.
 
 
Konut ve dükkanların yanı sıra 435 araç kapasiteli otoparkalanının da yer alacağı Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 1,6 hektar alanda, yerinde dönüşüm uygulanacak.
 
16-02-2013
Bu haber toplam 6987 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?