En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 18.03.2018 17:24
Denizbank Kârını İkiye Katladı

Denizbank Kârını İkiye Katladı

Denizbank, bu yılın ilk dokuz aylık döneminde 912 milyon TL net kâr açıkladı.
Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, bankanın 2011 yılının ilk dokuz ayında net karını ikiye katlayarak 912 milyon TL'ye ulaştırdığını açıkladı Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, bankanın 2011 yılının ilk dokuz ayında net karını ikiye katlayarak 912 milyon TL'ye ulaştırdığını açıkladı. Denizbank'ın 2011 yılı üçüncü çeyrek konsolide finansal verilerini açıklayan Ateş, 2011'in ilk dokuz ayının sonunda 53 ilave hizmet noktası açarak 553 şubeye ulaştıklarını söyledi. Türkiye'nin 80 iline 10 bin 755 kişilik çalışan kadrosuyla kasım ayı itibariyle hizmet verdiklerini belirten Ateş, yurtdışı şubelerle birlikte toplamda 600 şube adedine eriştiklerini bildirdi. Bankanın son beş yılda 300 ilave şube ve 4 bin yeni istihdam yarattığını açıklayan Ateş, "En hızlı büyüyen banka olarak, ekonomiye katkımızı sürdürüyoruz" dedi. 
 
-"NAKİT KREDİLERİ 31 MİLYAR 527 MİLYON TL'YE ULAŞTI"- 
 
Ateş, grubun konsolide olarak geçen yılın aynı dönemine göre, aktiflerini yüzde 51 oranında büyüterek 45 milyar 681 milyon TL'ye yükselttiğini, özkaynaklarını yüzde 31 büyüterek sektör ortalamasının üzerinde bir artış ile 4 milyar 521 milyon TL'ye çıkardığını, mevduatını ise yüzde 50 artırarak sektörün üç katı kadar büyüdüğünü ve 27 milyar 173 milyon TL'ye ulaştığını söyledi. Bankanın nakit kredilerini ise yüzde 46'lık bir artış ile 31 milyar 527 milyon TL'ye, gayrinakdi kredilerini 11 milyar 12 milyon TL'ye yükselttiğini açıklayan Ateş, bankanın net karını yüzde 103'lük bir artışla 912 milyon TL'ye çıkardığını ve sektör karındaki payını yüzde 6'nın üzerine taşıdığını söyledi. 
 
-"BÜTÜN SEGMENTLERDE KREDİLERİMİZİ ARTIRDIK"- 
 
Denizbank'ın başta ticari, işletme ve bireysel bankacılık segmentleri olmak üzere, bütün segmentlerdeki kredilerini artırdığını açıklayan Ateş, bankanın reel sektörün dış ticaret finansmanında kullanmak için ise ekim ayı sonunda vadesi dolan 650 milyon dolarlık sendikasyon kredisini de yenilediğini kaydetti. Türkiye ekonomisinin gelişmesi ve kalkınmasında kullandırılmak üzere, Uluslararası Yatırım ve Kalkınma Bankalarından ise 2,5 milyar TL düzeyinde uzun vadeli kaynak sağlandığını söyleyen Ateş, Denizbank'ın, bankacılık sektörünün bu alanda sağladığı kaynakların yüzde 21'ini tek başına gerçekleştirmiş olduğunun altını çizdi. 
 
-"YENİLİKÇİ ÜRÜNLERİN DE ETKİSİYLE TÜKETİCİ KREDİLERİ 7 MİLYAR TL'YE ULAŞTI"- 
 
Denizbank'ın öncelikli sektörlerini desteklemek için uluslararası kuruluşlardan sağladığı fonlamanın yanı sıra, gerçekleştirdiği banka bonosu ve tahvil ihraçlarıyla ilgili de görüşlerini dile getiren Ateş, "2 milyar TL'ye kadar iznini aldığımız banka bonosu veya tahvil ihracımızın ilkini 500 milyon TL olacak şekilde mayıs ayında, ikincisini ise 300 milyon TL olacak şekilde kasım ayında tamamladık. Topladığımız yüksek oranlı taleplerle, bankamıza duyulan güveni bir kez daha tazelemiş olduk" dedi. 
 
Bankanın, yaptığı işbirlikleri ve ortaya çıkardığı yeni ürünlere dikkati çeken Ateş, PTT Kart ve 9 futbol kulübüne yönelik çıkartılan taraftar katların yenilikçi ürünlerden bazıları olduğuna işaret ederek, "Bu yenilikçi ürünler sayesinde ilk dokuz ayda, tüketici kredilerini sektörün çok üzerinde bir büyüme ile 7 milyar TL'ye ulaştırdık. PTT ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde ATM sayımızı 2 bin 254'e çıkardık" dedi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Denizbank Konut Kredisi Faizlerini Yüzde 0,89'a İndirdi


Konut kredisi faiz oranlarını indiren bankaların arasında katılan Denizbank, faizleri 2 yıla kadar yüzde 0,89'a çekti..

 

İstanbul'da katıldığı bir toplantıda konut kredisi faiz oranlarına ilişkin bir açıklamada bulunan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş bu sabah itibariyle konut kredisi faiz oranlarını 2 yıla kadar yüzde 0.89, 5 yıla kadar yüzde 0.99 olarak güncellediklerini belirtti.
 
Ateş açıklamasında, konut finansmanında faizi iki yıla kadar vadede yüzde 1.14 oranından yüzde 0.89 oranına çektiklerini, beş yıla kadar vadede ise faizin yüzde 1.14'ten yüzde 0.99'a düştüğünü ifade etti.
 
Öte yandan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99'a indirirdiğini duyururken Ziraat Bankası ise faiz oranlarını yüzde 0,82'ye kadar düşürdüğünü açıkladı.
04-11-2011
Bu haber toplam 4293 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?