En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 17.03.2018 14:26
Çorlu'dan Emlak ve Çevre Temizlik Vergileri İçin Uyarı

Çorlu'dan Emlak ve Çevre Temizlik Vergileri İçin Uyarı

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Serhad Çatalkaya, son gün veznede yaşanabilecek yoğunluk sebebiyle vatandaşların emlak ve çevre temizlik vergi ödemelerini son güne bırakmamaları konusunda uyardı..

 

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Serhad Çatalkaya, emlak ve çevre temizlik vergilerini ödeyecek vatandaşların, veznelerde yaşanabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak ödemelerini son güne bırakmamaları gerektiğini belirtti.
 
Çatalkaya, yaptığı açıklamada, emlak ve çevre temizlik vergilerinin birinci taksit ödeme tarihinin 31 Mayıs'ta sona ereceğini hatırlattı.
 
Emlak ve çevre temizlik vergilerinin, belediye hizmet binasındaki veznelerde, Sağlık Mahallesi irtibat bürosunda tahsil edildiğini ifade eden Çatalkaya, veznelerin haricinde sicil numaralarını bilen vatandaşların ödemelerini "www.corlu.bel.tr" adresinden de yapabileceğini kaydetti.
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
14-05-2012
Bu haber toplam 5334 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?