En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 22.02.2018 13:04
Bowling Salonu Maliyeti

Bowling Salonu Maliyeti

Hangi işe başlarsanız başlayın, sorumluluk altına giriyorsunuz demektir, ancak bowling işi inanılmaz derecede tatmin edici bir iş olabilir. Eğer bir bowling salonu açmayı düşünüyorsanız, sadece kendi işini kurmanın sevincini değil, aynı zamanda aile ve arkadaşlarınızla her gün eğlenceli bir ortamda olmanın da sevincini yaşayacaksınız. Bowling her yaştan insanın sevebileceği bir aktivite ve yeni işiniz herkes için bir eğlenme imkanı sunabilir.
Nasıl Başlanır?
 
Bowling salonunuz için bir iş planı hazırlayın. Finansal destek için ciddi bir iş planına ihtiyacınız olacaktır. İş planınız işin kurulmasından başlayarak, işi idame ettirmek için yapılacak harcamalarını, kar planlarını, yapılacak işleri, piyasa ve rekabet analizlerini içermeli. Pazarlama planınız yanında bowling salonunuzda başka hangi kutlamalarda ya da özel günlerde hizmet verebileceğinizi detaylara eklemelisiniz.
Bowling salonunuz için keşfe çıkın. İdeal olanı, insanların rahatça ulaşabileceği merkezi bir yerde olmasıdır. Tutacağınız yer bowling salonunuza ev sahipliği yapacak kadar yeterince büyük olup olmadığını anlamak için binanın boyutunu iyi bilmeniz gerekir. Ayrıca yeterli miktarda park yeri olduğuna da emin olun.
Eğer yeterli paranız yoksa yatırımcılardan destek arayın. Bu yatırımcılara kar olasılıklarını göstermek için iş planınızı sunun.
Bowling salonlarında uzmanlaşmış bir müteahhite iç mimara danışın. Mimarla çalışırken, abur-cubur, içecekler ve sosyalleşme için bir alan tasarlamayı da unutmayın.
İş sertifikasına başvurun. Bowling salonu işletmek için bir belgenizin olması gerekiyor.
Salon için gerekli mobilyaları alın. Sandalyeler, masalar, banklar ve diğer dekoratif eşyalar. Müteahhittiniz sizi bu süreçte yalnız bırakmamalı. Gerekli bowling topları ve labutları da almalısınız.
Çalışacak ekibinizi oluşturun. Temizlik için, giriş-çıkışları kontrol ve yiyecek-içecek servisleri için çalışana ihtiyacınız var. Açılıştan önce ekibinizin gerekli eğitimi aldığından emin olunuz.
Son olarak,yeni bowling salonunuzun açılış reklamlarını verebilirsiniz.
 
 
 
 
Açma Maliyeti
 
Bowling salonu açmak için ortalama olarak 150.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekmekte.Bu maliyet şehre,konuma ve salonun büyüklüğüne göre daha da artabilmektedir.
 
Başarı İçin İpuçları
 
Bowling salonunuzda diğer oyunları da bulundurmanız müşteri kitlenizi arttırmaya yardımcı olacaktır.Langırt,bilardo,hokey,basket vb. oyunların yanı sıra küçükler için geliştirilmiş oyunlara da yer verebilirsiniz.Bu sayede çocuklarıyla salona gelen ebeveynler bowling oynarken çocukları da diğer oyunlara yönelebilirler.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
17-06-2013
Bu haber toplam 13722 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?