En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 18.03.2018 17:35
Borç Yapılandırma Fırsatı İçin Son 3 Hafta

Borç Yapılandırma Fırsatı İçin Son 3 Hafta

Vergi, prim, öğrenim kredisi, trafik cezası ve su gibi borçların yapılandırılması için başlatılan süreç 3 hafta sonra sona erecek..

 

Maliye Bakanlığı  kararı ile başlatılan ve kamuya olan vergi, prim, trafik cezası, öğrenim kredisi, su gibi borçların yapılandırılmasını kapsayan tarihi fırsat 3 hafta sonra sona erecek.  Yetkililer ise gücü olanın peşin ödeme yapaak borç yükünden kurtlmasını tavsiye ederken tarihi yapılandırma fırsatını yakalayamayanların ödenmemiş borçlar nedeniyle hacizlerle karşı karşıya kalabilceğini belirtiyor.
 
31 Ekim günü mesai bitimine kadar kabul edilecek olan yapılandırma başvuruları sadece 3 hafta daha geçerli olacak. Yapılandırma fırsatından yararlananların borcunun ana faizi siliniken bunun yerine enflasyona (Yİ-ÜFE) göre güncelleme yapılıp ödenmesi gereken toplam tutardan düşülüyor. Ayrıca borcunu peşin ödemek isteyenlere de ekstra indirim yapılıyor. 6, 9, 12, 18 taksitli olarak da ödeme yapılabilen yapılandırma sürecinde 2 ayda bir ödeme yapılıyor.
 
Yargıya yansımış vergi cezalarının da silindiği yapılandırma sürecinde kesilen vergi cezaları silinirken vergi aslının da yüzde 50'si tahsil ediliyor.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Vergi Borcu Yapılandırma Uygulamasında Süre Uzatıldı


Vergi, prim, trafik cezası, öğrenim kredisi, su gibi borçların yapılandırılmasını kapsayan vergi borcu yapılandırma uygulamasında son başvuru tarihi güncellendi..

 

Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan ve vergi, prim, trafik cezası, öğrenim kredisi, su gibi borçların yapılandırılmasını kapsayan vergi borcu yapılandırma uygulamasında süre uzatıldı. Son dakika yapılan açıklama ile 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatılan vergi borçlarının yapılandırılmasında süre normalde 31 Ekim 2016 tarihinde sona erecekti.

Son güncelleme ile 25 kasım 2016 günü mesai bitimine kadar kabul edilecek olan yapılandırma başvuruları nı kaçıran borçlular daha sonra hacze varan yaptırımlarla karşılaşabilecek.
 
Yapılandırma fırsatından faydalananların borcunun ana faizi silinirken bunun yerine enflasyona (Yİ-ÜFE) göre güncelleme yapılıp ödenmesi gereken toplam tutardan düşülecek. Ayrıca borcunu peşin ödemek isteyenlere de ekstra indirimler uygulanacak. Yapılandırma sürecinde 6, 9, 12, 18 taksitli olarak da ödeme yapılabilecek.
11-10-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?