En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 17.03.2018 16:11
BDDK'nın Kredi ve Kredi Kartı Düzenlemeleri Yürürlüğe Girdi

BDDK'nın Kredi ve Kredi Kartı Düzenlemeleri Yürürlüğe Girdi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) kredi işlemleri ile banka ve kredi kartlarına ilişkin yönetmelik değişiklikleri yürürlüğe girdi..

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hazırlanan "Banka Kartları ve Kredi̇ Kartları Hakkında Yönetmeli̇kte Deği̇şi̇kli̇k Yapılmasına İlişkin Yönetmeli̇k" ile "Bankaların Kredi̇ İşlemleri̇ne İli̇şki̇n Yönetmeli̇kte Deği̇şi̇kli̇k Yapılmasına Dai̇r Yönetmeli̇k" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 
 
Söz konusu yönetmelik değişiklikleri kapsamında kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi sınırı 9 aydan 12 aya çıkarılırken bu sürenin kuyumla ilgili harcamalarda 4 ay, elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında 6 ay, hava yolları - seyahat acenteleri - taşımacılık - konaklama -  sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalar ile sağlık ürünü alımları, kulüp ve derneklere yapılan ödemeler ve vergi ödemelerinde ise 9 ayolarak uygulanacak.
 
Öte yandan kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamaların yanı sıra yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki gibi somut bir mal yada hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında ise taksit yapılamayacak.
 
Kredi kartlarının mevcut borç bakiyeleri kart hamilleri tarafından talep edilmesi halinde ise en fazla 72 ay ile sınırlı olmak üzere taksitlendirme yapılabilecek.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
27-09-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?