En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 20.03.2018 06:08
Bazı Vergi Beyannamelerinin Süresi Uzatıldı

Bazı Vergi Beyannamelerinin Süresi Uzatıldı

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaya göre, muhtasar, KDV ve gelir vergisi beyanname verme süreleri uzatıldı..

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaya göre, vergi beyanname süreleri uzatıldı. Açıklamada, 23 Mart 2017 tarihine kadar muhtasar beyanname verilmesi gerektiği, ancak yapılan düzenleme ile bu sürenin 27 Mart 2017'ye kadar uzatıldığı belirtildi.
 
Bakan Ağbal, 24 Mart tarihi itibarıyla KDV beyannamesi verilmesi gerektiğini ancak bu sürenin de 27 Mart'a kadar uzatıldığını, gelir vergisi beyannamesinin ise 27 Mart tarihinde verilmesi gerektiğini, yapılan düzenleme ile bunun  da verilme süresini 31 Mart tarihine uzatıldığını söyledi.
 
Bakan Ağbal, ödeme sürelerinde iğse herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarına İndirim Yapıldı, Damga Vergisi Oranı Sıfırlandı


Bakanlar Kurulu kararına göre 30 Eylül'e kadar tapu harçlarında indirim yapılırken damga vergisi oranı da sıfırlandı..

 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararına göre, tapu harçlarında 230 Eylül 2017 tarihine kadar indirim yapıldı. Bakanlar Kurulu kararına göre, tapu harçları binde 20'den binde 15'e çekilirken damga vergisi oranı da sıfırlandı.
 
Kararın damga vergisi ile ilgili düzenlemesi kısmıma göre de, yüzde 0.94 olarak uygulanan kat karşılığı ya da hasılat paylaşımı inşaat sözleşmeleri, yapı müteahhitleri ile alt yükleniciler arasında düzenlenen inşaat taahhüt sözleşmeleri ile danışmanlık hizmet sözleşmeleri ve yapı denetimi hizmet sözleşmeleri nedeniyle tajsil edilen damga vergisi oranı da sıfırlandı.
22-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?