En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 24.03.2018 17:56
Bank Asya İlk Özel Kira Sertifikasını Halka Arz Ediyor

Bank Asya İlk Özel Kira Sertifikasını Halka Arz Ediyor

Türkiye'de ilk defa özel kira sertifikası halka arzına hazırlanan Bank Asya, yatırımcılardan yoğun talep olmasını bekliyor..

 

Bank Asya, Türkiye'de bir ilke imza atarak,  1 yıl vadeli ve 75 milyon TL tutarındaki kira sertifikasını (Sukuk) halka arz ediyor. Katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak yapılandırılan ihraç, özel sektör tarafından yurt içinde halka arz edilecek TL cinsinden ilk kira sertifikası niteliğini taşıyor.
 
Taleplerin 27-28 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde toplanacağı halka arzda yatırımcılardan gelecek talebe göre, ihraç tutarı 125 milyon TL nominal tutara kadar artırılabilecek.
 
Halka arz sürecini değerlendiren Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Dr. Feyzullah Eğriboyun, kira sertifikası ihracının Asya Varlık Kiralama A.Ş. tarafından gerçekleştirileceğini söyledi. Asya Varlık Kiralama Şirketi’nin devraldığı varlıklardan kira geliri elde edeceğini ve söz konusu kira gelirlerinin sertifika sahiplerine dağıtılacağını açıklayan Eğriboyun, “Kira sertifikası vadesinde ilgili varlıklar tekrar kaynak kuruluşa devredilecek. Yatırımcılara kira sertifikası süresince 3 ayda bir gelir dağıtılacak ve bir yıl sonunda kira sertifikası bedeli geri ödenecek” dedi. Bank Asya’nın kira sertifikası ihracıyla sermaye piyasalarından yeni bir fonlama kaynağına erişeceğini belirten Eğriboyun, başta faizsiz bankacılık ürünlerini tercih edenler olmak üzere, yatırımcılara düzenli gelir sağlayan alternatif bir yatırım aracı sunulacağını açıkladı.
 
Kaynak: Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Soyak Konforia'dan Ev Alanlara 1.500 TL Kira Desteği


Soyak, Bahçeşehir'in kuzeyinde konumlandırdığı Konforia projesinden daire alanlara 7 ay boyunca 1.500 lira kira desteği veriyor..

 

Yaşamın Eylül ayında başlayacağı Soyak Konforia projesinde daire alanlara teslime kadar aylık 1.500 lira kira desteği sağlanıyor. Söz konusu kampanya kapsamında Konforia'dan daire saın alanların 7 aylık kirasını Soyak ödüyor.

28-02-2013
Bu haber toplam 3147 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?