En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 29.01.2015 20:22
Altın fiyatı 5 Bin dolara çıkarmı?

Altın fiyatı 5 Bin dolara çıkarmı?

Altın arama şirketi US Gold'un Başkanı olan Robert McEwen, altının yıl sonunda 2 bin dolar seviyesinden satılacağını ve önümüzdeki 2012 ve 2014 yıllarındada altının 5 bin dolar seviyelerine ulaşabileceğini belirtti.

Altın arama şirketi US Gold'un Başkanı Robert McEwen, altının yıl sonunda 2 bin dolar seviyesinden satılacağını ve 2012 ve 2014 yıllarında ise 5 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

CNBC'ye konuşan McEwen, ''Altın üretimimizi azalttık ve dünya genelinde para birimlerinin değerinin düşmesine neden olacak kapsamlı teşviklerle karşı karşıyayız. İnsanların güvenini yıpratan bir ortam söz konusu. Dolayısıyla böylesi ortamlarda insanlar altına yönelecektir'' dedi.

Avrupa'daki borç krizine ilişkin endişeler nedeniyle yatırımcıların dolar alımına geri dönmesini geçici bir durum olarak değerlendiren McEwen, bu trendin uzun sürmeyeceğini belirtti.

McEwen, hükümetlerin borç sorunları nedeniyle para basmalarının sadece enflasyon baskısını artıracağını ifade etti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Dubai'de Toplu Taşıma araçlarını Kullananlara Altın Verilecek


Dubai'de yollar ve taşımacılıktan sorumlu yetkili makam RTA, kentteki trafik sorununu çözmek ve toplu taşıma araçlarının kullanım oranını artırmak için toplu taşımayı kullananlara her gün 1 altın verileceğini açıkladı..

 

Birleşik Arap Emirlikleri'ni oluşturan yedi emirlikten biri olan ve ciddi bir trafik sorunu ile boğuşan Dubai'de trafik yoğunluğunu azaltmak için eşi benzeri görülmemiş bir uygulama başlatıldı.
 
Dubai'de yollar ve taşımacılıktan sorumlu yetkili makam RTA, 1 Kasım Cumartesi gününden itibaren toplu taşıma araçlarını kullananlara her gün kura ile altın verileceğini, uygulama kapsamında toplamda 1 milyon dirhem (215 bin euro) ve 4 kilo altının yolculara dağıtılacağını duyurdu.
 
Ayrıca otobüs, metro ve tramvay kullananlar ünlü NBA yıldızı Kareem Abdul-Jabbar ile bir basketbol maçını birlikte izleme şansına da sahip olacak.
 
Toplu taşıma araçlarının kullanım oranının çok düşük olduğu Dubai'de nüfusun yüzde 13'ü bu araçları kullanıyor, aile başına ise ortalama 2,3 otomobil düşüyor.
 
 
 
18-05-2010
Bu haber toplam 11400 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?