En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 25.04.2018 00:16
Altın fiyatı 5 Bin dolara çıkarmı?

Altın fiyatı 5 Bin dolara çıkarmı?

Altın arama şirketi US Gold'un Başkanı olan Robert McEwen, altının yıl sonunda 2 bin dolar seviyesinden satılacağını ve önümüzdeki 2012 ve 2014 yıllarındada altının 5 bin dolar seviyelerine ulaşabileceğini belirtti.

Altın arama şirketi US Gold'un Başkanı Robert McEwen, altının yıl sonunda 2 bin dolar seviyesinden satılacağını ve 2012 ve 2014 yıllarında ise 5 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

CNBC'ye konuşan McEwen, ''Altın üretimimizi azalttık ve dünya genelinde para birimlerinin değerinin düşmesine neden olacak kapsamlı teşviklerle karşı karşıyayız. İnsanların güvenini yıpratan bir ortam söz konusu. Dolayısıyla böylesi ortamlarda insanlar altına yönelecektir'' dedi.

Avrupa'daki borç krizine ilişkin endişeler nedeniyle yatırımcıların dolar alımına geri dönmesini geçici bir durum olarak değerlendiren McEwen, bu trendin uzun sürmeyeceğini belirtti.

McEwen, hükümetlerin borç sorunları nedeniyle para basmalarının sadece enflasyon baskısını artıracağını ifade etti.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

FETÖ'nün Marmaris'teki Otelinde Altın Bulunamadı


96 ton altın olduğu iddia edilen FETÖ’cü Akın İpek’e ait Marmaris'teki Angel's Peninsula Otel'inde yapılan altın arama çalışmaları sona erdi..

 

Tasarruf  Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan FETÖ’cü Akın İpek’e ait Marmaris'teki Angel's Peninsula Otel'inde 96 ton altın gömülü olduğu iddiaları nedeniyle başlatılan arama çalışmaları sona ererken söz konusu otel ve çevresinde altına rastlanmadığı bildirildi.
 
İpek Koza Holding'e el konulması sonrasında kayyum heyeti tarafından Angel's Peninsula Otel'ine 9 Aralık 2015'te Adem Erdagöz'ü Genel Müdür olarak atandı. Daha sonra da yine kayyum kararı ile Erdagöz’ün işine son verildi.
 
Erdagöz, geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak söz konusu otel arazisinde 96 ton altın gömülü olduğunu iddia etti ve altının piyasa değerinin 13 milyar lira olduğunu ve oteldeki kayyumun altının bulunmasını engellediğini belirtti. Bu konuda sismik raporlar olduğunu de beliten  Erdagöz, kendisine susması için 5 milyon dolar rüşvet teklif edildiğini, reddettiği için de işine son verildiğini söyledi.
 
İddia üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından MTA ekiplerine kazı çalışması yaptırılan otel ve çevresinde Erdagöz’ün iddia ettiği altınlara rastlanmadı.
 
Ayrıca, otelin yönetimini elinde bulunduran TMSF ise Erdagöz hakkında savcılığa, otel parasından 200 bin lirayı zimmetine geçirdiği ve yakınlarını otelde kayıt dışı olarak konaklatığı gerekçeleri ile suç duyurusunda bulundu.
 
18-05-2010
Bu haber toplam 11463 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?