En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 24.02.2018 08:14
Adana Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Adana Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Yüregir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kentsel Dönüşüme büyük önem verdiklerini ve gerçekleşmesi için büyük çaba gösterdiklerini belirtti.
Kışla ve Başak Mahallelerinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan şunları söyledi ; ‘Kışla ve Başak Mahallelerimizde hazırladığımız modern, alternatifli projelerimizi vatandaşlarımızın beğenisine ve onayına sunduk. TOKİ ile ön protokol yapıldı. Jeolojik, jeoteknik ve jeofizik zemin etütleri bitirildi. Avam yerleşim planları hazırlandı. Hak sahipliği formları hazırlandı Büyükşehir’den yetki belgesi alındı. Vatandaşlarımızla ilgili bilgilendirme toplantılarına başlandı. Belediyemiz içerisinde kentsel dönüşüm birimi kurularak gelen vatandaşlarımızı her türlü konuda bilgilendirmekteyiz. Kentsel dönüşüm projesiyle yaklaşık 3786 konut yapmayı hedefliyoruz. Bu konutlarda tüm sosyal donatılar; (cami, sağlık ocağı, okul, kültürel tesisler, çarşı, tören alanı ve spor alanları bulunacaktır. Hazırlanan proje kapsamında Kışla Mahallesi’nde 786 konut, Başak Mahallesi’nde ise 3 bin konut yapmayı hedefliyoruz.’ şeklinde konuştu.
 
 
Kentsel dönüşüm alanlarında oluşacak artı değerin orada oturan vatandaşlara dağıtılacağını belirten Başkan Çelikcan ‘’Kentsel Dönüşümün gerçekleşmesi için belediyemiz zaman ve para harcamaktadır. Biz Yüregir’in gelişmesi ve modern yaşam alanlarına sahip olması için bu büyük projelere çok büyük önem veriyoruz. Şu anda vatandaşlarımızla birebir görüşme aşamasına geldik. Bugün gelinen noktada vatandaşlarımız kentsel dönüşümün geçekleşmesi için istekli ve olumlu davranmaları bizleri mutlu ediyor. Umarım vatandaşlarımız bize güvenerek anlaşmaları hızlıca yapmamızı sağlarlar. Bizde bu projelerimizi hayata geçirdikten sonra başlayacağımız yeni Kentsel Dönüşüm Alanları ile ilgili hazırlıklarımız da başladık’’ dedi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
24-06-2013
Bu haber toplam 5091 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?