En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 17.03.2018 18:36
5. KEY Ödemeleri Sorgulama

5. KEY Ödemeleri Sorgulama

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, KEY ödemesi yapılacak hak sahiplerinin listesini açıkladı.

5. Key ödemeleri yine binlerce kişiyi "para sahibi" yapacak. Key ödemelerinin kimlere yapılacağı 28 Şubat 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.

İlgili liste, 28 Şubat tarihli Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre ödemelerde T.C. Kimlik numarasının ibrazı zorunlu olacak.

Konut Edindirme Yardımı hak sahipleri, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin açıkladığı listeye http://www.keyodemeleri.com internet adresinden ulaşabilecek

Konut Edindirme Yardımı kesintilerinin ödenmesinde 5. etap hazırlıkları bitti.

Beşinci ödemeden yararlanacak hak sahibi sayısı ise 133 binde kaldı. İlk etapta, beşinci KEY ödemesinden 300 bin kişinin yararlanacağı açıklanmıştı. Ancak incelemelerde, birçok kamu kurumunun önceki ödemelerden yararlanmış kişileri yeniden bildirdiği belirlendi.

Star Gazetesi'nin haberine göre, liste, Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na teslim edildi. Emlak Gayrimenkul de, kontrolün ardından Resmi Gazete’ye gönderecek. Bu arada, KEY ödemelerine ilişkin yasal süreç mart sonu doluyor. Ancak yetkililer, halen bilgileri hatalı olduğu için ödemelerden yararlanamayan 500 bin kişinin olduğunu bildirdiler. Süre uzatılmazsa bu kişilerin KEY ödemelerinden yararlanmaları riske girecek.

KEY NEDİR?

Turgut Özal hükümeti döneminde çıkarılan, çalışanların ücretlerinden belli bir oranda paranın kesilmesiyle işleyen vergidir. Toplanan bu paraların konut edindirme fonuna devredilip çalışanların emekliliklerinde kolayca ev sahibi olması amaçlanmıştır. 1987 Yılında yürürlüğe girmiş, 1995 yılında ise yürürlükten kaldırılmıştır. Fonda biriken paralar tasarruf teşvik fonuna devredilmiştir.
Bu yıl itibariyle bu fonda biriken paraların geri ödenmesi kararlaştırılmıştır.

http://www.keyodemeleri.com/


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ofton Beyoğlu'nda Taksit Ödemeleri 1 Yıl Sonra Başlıyor


Ofton İnşaat'ın İstanbul Beyoğlu Piyalepaşa bölgesindeki yeni projesi Ofton Beyoğlu, cazip ödeme seçenekleri ile ayrıcalıklı bir yaşam alanına sahip olma fırsatı sunuyor.

 

Merkezi noktalara yakın konumu ve ulaşım olanakları ile dikkat çeken Ofton Beyoğlu projesinde metrekare fiyatları 10 bin TL'den başlarken ödemeler ise 1 yıl sonra başlayacak şekilde planlanıyor. Projede yüzde 25 peşinat ödeyen yatırımcılar taksit ödemelerine 1 yıl sonra başlayabiliyor.
 
Ekim ayında teslim edilmesi planlanan Ofton Beyoğlu projesinde 221 bağımsız bölüm ve 4 adet ticari birimyer alırken ayrıca geniş peyzaj alanları, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna ve buhar odaları ile kapalı otopark gibi olanak ve donatılar da bulunuyor.
 
Modüler ev sistemi ayrıcalığına da sahip olan Ofton Beyolu projesinde kullanım alanları 37 ila 44 metrekare arasında değişen 1+0 daireler, alanları 54 ila 81 metrekare arasında değişen 1+1 daireler, alanları 80 ila 107 metrekare arasında değişen bahçe kullanımlı 1+1 daireler, alanları 92 ila 117 metrekare arasında değişen 2+1 daireler bulunuyor.
02-03-2011
Bu haber toplam 71040 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?