En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dilman Towers 18.03.2018 19:12
DİLMAN TOWERS

DİLMAN TOWERS

Teknik Yapı, Dilman Towers adlı projesisi ile Bağdat Caddesi'nin en yüksek binasını inşa etmeye hazırlanıyor.

 

Proje Adı
DİLMAN TOWERS
Toplam Proje Alanı
12.000 m2
Konut / İşyeri Sayısı
104 Daire
Teslim Tarihi
Eylül 2008

 

Daha önce Varyap Varlıbaşlar Grubu ile birlikte Ataşehir ve Bahçeşehir'de Uphill Court konutlarını yapan Teknik Yapı şirketi, şimdi de İstanbul Erenköy'e 27 katlı iki kule inşa ediyor.

Yüksekliği 90 metre olarak planlanan Dilman Towers, Bağdat Caddesi'nin en yüksek binası olmasının yanı sıra kulelerin birinde yapılacak helikopter pisti ile de dikkat çekiyor. Diğer kulede ise Marmara Denizi, Adalar ve tarihi yarımadanın gözler önüne serildiği jakuzi havuzlu seyir terası yer alacak.

Erenköy'de Dilman Ailesi'nden alınan toplam 12 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilecek projede brüt 248 metrekare büyüklüğünde toplam 104 daire bulunacak. Fiyatlandırmayla ilgili çalışmalar tamamlanmadığı için daire fiyatı açıklanmayan projenin arsa hariç toplam yatırım değeri 50 milyon doları buldu. Yerin altında 3 katlı bir otoparkı da bulunacak projenin bahçesindeki tarihi Selamlık Köşkü ve Ethem Efendi binalarının sosyal donatı olarak kullanılmasıyla ilgili Anıtlar Yüksek Kurulu'ndan izin alındı.

Dilman Towers'ın Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, lokasyon itibariyle benzersiz konumda son özel mülk olan arsa üzerinde inşaatın başladığını, 23 ayda bitirilmesinin planlandığını açıkladı.

Teknik Yapı CEO'su Nazmi Durbakayım da şirketin Türkiye'nin tüm yörelerinde faaliyet göstermesine rağmen Kadıköy'e olan bağının ayrı olduğunu çünkü tüm yönetim kurulu üyelerinin doğma büyüme Kadıköylü olduğunu söyledi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yapan Firma: Ege Grup
Proje Telefonu:
Web Sitesi :
Tıkla Mail Gönder:
11-04-2009
Bu haber toplam 21987 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?