En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Deprem 24.03.2018 10:04
Şili'de 7,6 Büyüklüğünde Deprem ve Tsunami Uyarısı

Şili'de 7,6 Büyüklüğünde Deprem ve Tsunami Uyarısı

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) verilerine göre, Şili'de 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi ve tsunami uyarısı yapıldı..

 

 
ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) tarafından yapılan açıklamaya göre,  merkez üssü Latin Amerika ülkesi Şili'nin güneyindeki Puerto Montt kentinin 225 kilometre güneybatısı olan, 7,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 15 kilometre derinliğinde kaydedilen depremin ardından bölgede yaşayan 4 bin kişi tahliye edilirken Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi, sarsıntının merkez üssünden bin kilometre kadar kıyı kesiminde tsunami meydana gelebileceği yönünde uyarıda bulundu.
 
İlk belirlemelere göre ölü veya yaralı olmaıdğını açıklayan Ulusal Acil Durum Direktörü Ricardo Toro, depremin ülkenin güneybatısında seyrek nüfusa sahip bölgede gerçekleştiğini bu sebeple ölen veya yaralanan olmadığını ancak otoyollarda küçük çaplı hasarlar oluştuğunu ve elektrik kesintileri yaşandığını söyledi.
 
Şili'de, 2010 yılında  8,8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş ve 524 kişi yaşamını yitirmişti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Akdeniz'de 4,4 Büyüklüğünde Deprem


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE), Akdeniz'de Girit Adası açıklarında 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu..

 

 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) tarafından yayınlanan verilere göre, bugün (4 Mart Cumartesi) saat 02.16’da Girit Adası açıklarında bir deprem kaydedildi. Richter ölçeğine göre 4.4 büyüklüğünde olan deprem yerin 4 kilometre derinliğinde meydana geldi.
 
Söz konusu depremin ardından yine aynı bölgede; birincisi saat 01.56’da ve 2.5 büyüklüğünde diğeri ise saat 02.25’te 1.9 büyüklüğünde olmak üzere iki de artçı sarsıntı kaydedildi.
26-12-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?