En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Deprem 24.03.2018 10:03
Papua Yeni Gine'de 8 Büyüklüğünde Deprem Oldu, Tsunami Alarmı Verildi

Papua Yeni Gine'de 8 Büyüklüğünde Deprem Oldu, Tsunami Alarmı Verildi

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi , Papua Yeni Gine'de 8 büyüklüğünde deprem olduğunu açıklarken deprem sonrasında tsunami alarmı da verildi..

 

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, merkez üssü Papua Yeni Gine'deki Rabaul kasabasının 157 kilometre doğusu olan 8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 
Reuters haber ajansının son dakika olarak geçtiği haberde, şiddetli deprem sonrasında tsunami alarmı da verildi. Olası tsunaminin sadece Paupa Yeni Gine'yi değil önmüzdeki bir kaç saat boyunca Endonezya, Solomon Adaları, Mikronezya Federal Devletleri'nin idaresindeki Pohnpei, Chuuk, Nauru, Kosrae adalarında ve Vanuatu ada ülkesini de etkileyeceği belirtildi.
 
Öte yandan depremde ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda henüz açıklama yapılmadı.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

ABD'nin İstanbul Yasağında Yeni Gelişme


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağı uygulamasına ilişkin ABD'deki muhataplarına bir mektup gönderdi..

 

ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağı uygulaması hakkında ABD'deki muhataplarına bir mektup gönderen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'nin uluslararası güvenlik kurallarına uyduğunu, İstanbul ve Ankara'nın yasak kapsamından çıkarılması gerektiğini söyledi.
 
Bakan Arslan söz konusu mektupta uygulamanın yolcu konforunu olumsuz etkilediğini ve vurguladı.
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın imzası ile  başlatılan uygulamayla  cep telefonundan büyük elektronik cihazların uçak kabinine alımı yasaklanmış söz konusu yasağın uygulanacağı ülkeler ise Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Amman (Ürdün), Cidde, Riyad (Suudi Arabistan), Doha (Katar), Kahire (Mısır), Kazablanka (Fas) ve Kuveyt'i (Kuveyt) olarak açıklanmıştı.
17-12-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?