En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Deprem 24.03.2018 10:05
Muğla Datça'da 4,2 Büyüklüğünde Deprem

Muğla Datça'da 4,2 Büyüklüğünde Deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, bugün saat 11:35'de Muğla'nın Datça ilçesinde 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi..

 

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 11:35'de merkez üssü Muğla'nın Datça ilçesi olan 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Söz konusu deprem yerin 26,64 kilometre derinliğinde kaydedilrken  herhangi bir can veya mal kaybına neden olmadı.
 
Öte yandan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne ait olup, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre ise söz konusu depremin merkez üssünün Yunanistan On İki Ada, büyüklüğünün 4,3, derinliğinin ise 5 kilometre olduğu belirtildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Adıyaman Samat'ta Yeni Deprem


2 Mart'Ta meydana gelen deprem ile çok sayıda evin hasar gördüğü Adıyaman Samat'ta dün gece de 4,0 büyüklüğünde bir deprem oldu..

 

2 Mart 2017 tarihinde 5,5 büyüklüğündeki depremle sarsılanm ve daha sonra da çok sayıda artçı sarsıntı kaydedilen Adıyaman'ın Samsat ilçesinde çok sayıda kişi evsiz kalmıştı. AFAD tarafından kurulan çadır ve konteynerlarda kalan vatandaşlar bu kez de dün gece meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki depremle korku dolu anlalr yaşadı.
 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre dün gaca saat 01:23'te merkez üssü Samsat İlçesi’ne bağlı Kırmacık Köyü olarak saptanan deprem Richter ölçeğine 4.0 büyüklüğünde olup yerin 13 kilometre derinliğinde kaydedildi.
 
Yapılan açıklamaya göre söz konsuu depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.
 
03-12-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?