En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Deprem 22.12.2014 11:16
Denizli'de Deprem

Denizli'de Deprem

Denizli'de sabah 07:57'de orta şiddette bir deprem meydana geldi.
Kandilli'den alınan bilgilere göre Denizli'de saat 07.57'de orta şiddette deprem meydana geldi.
 
Denizli'nin kent merkezi bu sabah orta şiddetle sallandı. Kentte korku ve paniğe sebep olan depremin can ve mal kaybına yol açmadığı bildirildi. 
 
Denizli'de 3,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin verilerine göre, deprem bugün saat 07.57'de, yerin 5,2 kilometre derinliğinde gerçekleşti. 
 
Sarsıntı ilk belirlemelere göre herhangi bir hasara yol açmadı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Deprem Daire Başkanlığı'nın verilerine göre ise depremin büyüklüğü 3,9 olarak ölçüldü. Derinliğinin 6,9 kilometre olduğu ifade edildi. 
 
Kandilli rasathanesinin verilerine göre de gece 12'den sabaha kadar Türkiye genelinde 3 büyüklüğünün üzerinde 3 deprem meydana geldi. Bıu depremler şu şekilde sıralandı: 
 
3.1-HAVUZBASI-BAYINDIR (İZMİR) 
3.2-SUGELDI-CATAK (VAN) 
3.7-DENİZLİ (MERKEZ)
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Çanakkale Çan'da 4,3 Büyüklüğünde Deprem


Çanakkale'nin çan İlçesine bağlı Bozguç Köyü yakınlarında saat 11:02'de 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Söz konusu depremi bir çok artçı sarsıntı takip etti..

 

 
Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, saat 11:02'de, merkez üssü Çanakkale Çan Bozguç Köyü yakınları olan 4,3 büyüklüğündeki depremmeydana gelirken bir dakika sonra bölgede 3,5 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Söz konusu depremleri bir çok artçı deprem takip ederken ilk depremin yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtilfi.
 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise bu söz konusu depremin büyüklüğünü 4.4 olarak açıklarken, depremin yerin 8.8 kilometre derinliğinde olduğunu saptadığını ve saat 11.03’te büyüklüğü 3.5 olan artçı sarsıntının kaydedildiğini bildirdi.
 
Meydana gelen depremler sebebiyle bölge halkı panik yaşarken, vatandaşlar ev ve işyerlerine bir süre girmemeyi tercih etti.
 
Deprem hakkında açıklamada bulunan Çanakkale'nin Çan ilçesi Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, söz konusu depremler sebebiyle şuana kadar olumsuz bir durum ve maddi hasar tespit eidlmediğini söyledi.
 
22-02-2012
Bu haber toplam 6786 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?