En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Deprem 24.03.2018 10:07

"Çanakkale'de meydana gelen depremler doğal, anormal bir durum yok"

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, son iki gündür Çanakkale'de meydana gelen depremlerin doğal olduğunu söyledi..

 

2 gündür Çanakkale'nin Ayvacık İlçesinde meydana gelen depremlere ilişkin açıklamada bulunan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 5 ve 5,5 büyüklüğündeki depremlerin söz konusu bölge için doğal olduğunu, son iki gündür meydana gelen depremlerin de doğal olduğunu ve bölgede anormal bir durum olmadığını söyledi.
 
Merkez üssü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi olan ve önceki gün meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki iki deprem sonrasında bölgede toplam 200 sarsıntı daha kaydedilmişti. Dün ise saat 05.24'de yine 5.3 büyüklüğünde bir deprem olan Çanakkale Ayvacık'ta daha sonra da 2.2 ila 5.3 arasında değişen büyüklükte toplam 40 sarsıntı kaydedildi.
 
Bölge halkının korkmasına ve geceyi dışarıda geçirmesine neden olan depremler bazı köylerdeki evlerin yıkılmasına, 2 vatandaşın yaralanmasına neden olurken ayrıca depremler nedeniyle hasar gören 298 yapının yıkılıp yeniden yapılacağı açıklandı.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Park O'live Projesi Çanakkale'de Yükseliyor


Daha önce şehir Manzara projesini hayata geçiren Karpaş Karacanlar İnşaat tarafından Çanakkale'de konumlandırılan Park O'live projesinde 220 daire bulunuyor..

 

Çanakkale'de 36 bin metrekarelik alan üzerinde Karpaş Karacanlar İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan Park O'live projesinde kullanım alanları 75 metrekare ile 165 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde toplam 220 daiere bulunuyor.
 
2018 yılının Kasım ayında teslim sürecine girmesi beklenen Park O'live projesi açık yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuklara özel oyun alanı, çocuklara özel yüzme havuzu, güneşlenme terası, tenis kortu, kapalı yüzme havuzu, yürüyüş parkuru gbi sosyal donatılara da sahip. 
 
Deniz manzaralı konuşu ile dikkat çeken Park O'live projesi Onsekiz Mart Üniversitesi'ne 5 dakika, Özel hastaneye 10 dakika, yeni devlet hastanesine ve üniversite hastanesine 5 dakika, Doğa Koleji ve Çanakkale Koleji'ne 10 dakika uzaklıktaki konumu ile de ulaşım avantajı sağlıyor.
 
 
07-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?