En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Deprem 22.12.2014 14:50
Bolu'da Deprem Oldu

Bolu'da Deprem Oldu

Bolu'da meydana gelen iki ayrı deprem halkı sokağa döktü.

Bolu'da meydana gelen 3,0 ve 3,9 büyüklüğündeki iki ayrı deprem vatandaşları sokağa döktü

Yurtlarda kalan bazı öğrencilerin fenalaştığı, bazılarının hastaneye kaldırıldığı görüldü.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, Bolu'da saat 01.13'te 3.0, saat 01.18'de 3,9 büyüklüğünde iki deprem kaydedildi. Vatandaşlar evlerinden panikle dışarı çıktı.

Korkuya kapılan insanlar saatlerce apartmanların önlerinde bekledi. Özellikle yurtlarda kalan üniversite öğrencileri büyük panik yaşadı. Bayılan öğrencilere ilk müdahale 112 sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Battaniye ve şemsiyeleriyle dışarıya çıkan vatandaşlar büyük korku yaşadı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Çanakkale Çan'da 4,3 Büyüklüğünde Deprem


Çanakkale'nin çan İlçesine bağlı Bozguç Köyü yakınlarında saat 11:02'de 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Söz konusu depremi bir çok artçı sarsıntı takip etti..

 

 
Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, saat 11:02'de, merkez üssü Çanakkale Çan Bozguç Köyü yakınları olan 4,3 büyüklüğündeki depremmeydana gelirken bir dakika sonra bölgede 3,5 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Söz konusu depremleri bir çok artçı deprem takip ederken ilk depremin yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtilfi.
 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise bu söz konusu depremin büyüklüğünü 4.4 olarak açıklarken, depremin yerin 8.8 kilometre derinliğinde olduğunu saptadığını ve saat 11.03’te büyüklüğü 3.5 olan artçı sarsıntının kaydedildiğini bildirdi.
 
Meydana gelen depremler sebebiyle bölge halkı panik yaşarken, vatandaşlar ev ve işyerlerine bir süre girmemeyi tercih etti.
 
Deprem hakkında açıklamada bulunan Çanakkale'nin Çan ilçesi Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, söz konusu depremler sebebiyle şuana kadar olumsuz bir durum ve maddi hasar tespit eidlmediğini söyledi.
 
14-05-2011
Bu haber toplam 6978 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?