En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Deprem 24.03.2018 08:10
Adıyaman Depreminde Çok Sayıda Bina Hasar Gördü

Adıyaman Depreminde Çok Sayıda Bina Hasar Gördü

Bugün öğle saatlerinde Adıyaman Samsat'ta meydana gelen 5.5 büyüklüğünde deprem bazı binaların yıkılmasına ve çok sayıdaki binanın da hasar görmesine neden oldu..

 

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğünde deprem sonucunda Akdamar ve Taşkuyu köylerindeki binaların hasar gördüğü, 30 kişinin hafif yaralandığını açıklayan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, deprem nedeniyle can kaybı yaşanmadığını söyledi.
 
Bölgede büyük paniğe neden olan depremin Samsat Belediyesi başta olmak üzere Hükümet Konağı kamu lojmanlarının da kullanılamaz hale getirdiği ayrıca 4-5 köyde 20'ye yakın eski köy evinin yıkıldığı öğrenildi.
 
Bugün 14.07'de, yerin 11 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Adıyaman'ın yanı sıra Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya, Kilis ve Kahramanmaraş'ta da şiddetli olarak hissedilirken  depem sonrasında artçı sarsıntılar da kaydedildi.
 
Vali Erin, her türlü önlemin alındığını ve tem bir seferberlik halinde olunduğunu belirterek,  AFAD Başkanlığının da depremzedelerin battaniye, çadır, yemek ve gıda  ihtiyacı için her türlü önlemi aldığını söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Adıyaman Samsat'ta Depremzedelere Yeni Konutlar İnşa Edilecek


Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremde hasar gören ve yıkılan konutlar yerine yenilerinin yapılacağını söyledi..

 

5,5 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Adıyaman Samsat ile ilgili AFAD Koordinasyon Merkezi'nde ilgililerden brifing alan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Samsat'ta toplam bin 900 civarında hane olduğunu ve deprem nedeniyle bin 900 hnenin binden fazlasında ağır hasra meydana geldiğini, 400'ün üzerindeki evde hasar olduğunu ve 22 tane konutun ise tam olarak yıkılmış vaziyette olduğunu söyledi. i. 
 
 
Veysi kaynak, Samsat'ta hasar görmüş okullar için12 prefabrik okul gönderileceğini, kullanılamaz hale gelen okulların yerine gelip burada çocukların güven içerisinde eğitim öğretim hayatına devam etmelerinin sağlanacağını söyledi.
 
Hasar tespitini kısa sürede tamamlayacaklarını da ifade eden Veysi Kaynak, hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından söz konusu binaların yeniden yapılması için gerekli çalışmaların yapılacağını da ifade etti.
 
 
02-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?