En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Deprem 18.03.2018 15:52
4 Farklı Noktada 5 Deprem Meydana Geldi

4 Farklı Noktada 5 Deprem Meydana Geldi

28 Nisan Pazar günü Çorum, Bursa, Sivas ve Gökova Körfezi'nde en büyüğü 4.2 olan 5 deprem meydana geldi..

 

28 Nisan Pazar günü Türkiye'nin birçok bölgesinde farklı büyüklüklerde depremler meydana geldi.
 
ÇORUM'DA KORKUTAN DEPREM
Çorum'da bugün merkez üssü Kazıklıkaya Köyü olan 3.3 büyüklüğünde hafif şiddetli bir deprem meydana geldi.
 
Çorum Merkez ve İlçelerinden hissedilen depremde can veya mal kaybı yaşanmadı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden edinilen bilgiye göre, hafif şiddetteki depremin merkez üssünün Çorum Merkeze bağlı Kazıklıkaya köyü olduğu öğrenildi. Bu gece saat 02.58'te kaydedilen ve Richter ölçeğine göre şiddeti 3.3 olarak ölçülen depremin, yer yüzeyinin 5 kilometre altında meydana geldiği belirtildi.
 
GÖKOVA'DA 4.2'LİK DEPREM
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, saat 19.30’da Akdeniz Gökova Körfezi’nde, 28,16 kilometre derinliğinde, 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
 
BURSA'DA ARKA ARKAYA 2 DEPREM
Bursa'nın Keles ilçesi arka arkaya gelen 2 depremle sarsıldı. Depremin merkezi Bursa'nın Keles ilçesi olurken 2 orta şiddetli deprem Keles'teki vatandaşları tedirgin etti. Deprem Saat 18.28'te 3.1, saat 18.33'da 2.4 şiddetlerinde meydana geldi.
 
Yerin 12 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Bursa merkez başta olmak üzere Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerinde hissedildi. Depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.
 
SİVAS 3.6 İLE SALLANDI
 
Sivas'ın Akıncılar ilçesinde 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.
 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre saat 23.13’te merkez üssü Sivas’ın Akıncılar İlçesi’ne bağlı Kavak Köyü’nde 3.6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Zeminden 5 kilometre derinlikte meydana gelen deprem Akıncılar’ın yanı sıra Gölova ve Suşehri ilçelerinde de hissedildi. Deprem sonrası Kavak Köyünde kısa süreli endişe yaşanırken her hangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi.
 
Kaynak: Milliyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Akdeniz'de 4,4 Büyüklüğünde Deprem


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE), Akdeniz'de Girit Adası açıklarında 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu..

 

 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) tarafından yayınlanan verilere göre, bugün (4 Mart Cumartesi) saat 02.16’da Girit Adası açıklarında bir deprem kaydedildi. Richter ölçeğine göre 4.4 büyüklüğünde olan deprem yerin 4 kilometre derinliğinde meydana geldi.
 
Söz konusu depremin ardından yine aynı bölgede; birincisi saat 01.56’da ve 2.5 büyüklüğünde diğeri ise saat 02.25’te 1.9 büyüklüğünde olmak üzere iki de artçı sarsıntı kaydedildi.
29-04-2013
Bu haber toplam 3141 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?