En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 27.11.2014 08:40
Yatak Odasında Hangi Renkleri Kullanalım

Yatak Odasında Hangi Renkleri Kullanalım

Yatak odalarında genel olarak huzur veren ve dinlendirici renkler tercih edilmektedir.

 

Yatak odasında kullanılacak renkler, mekanda yaşayacak kişilerin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Örneğin sabah zor uyanma problemi varsa, normalde yatak odasında kullanılması önerilmeyen canlı bir kırmızı kullanılarak bu sorun çözülebilir. Çünkü kırmızı enerji veren bir renktir. Bunların dışında bej, açık yeşil, açık mavi gibi renkler huzur, dinginlik ve dinlenme sağlayan renkler olduğu için yatak odasında kullanılabilir. Ancak tüm yatak odası huzur verirci bir şekilde dekore edilmiş olsa da aşkın rengi olan kırmızı en azından bir kaç aksesuarda kulanılmalıdır. Ev sahibinin uyuma bozuklukları varsa, kişi canlı renklerden hoşlanılıyorsa dahi kesinlikle yatak odasında canlı renkler kullanılmamalıdır. Bunun dışında yatak odasındaki huzurlu ambiyansı bozacak, siyah, lacivert, koyu gri ve canlı sarı, turuncu gibi renkler kullanılmamalıdır.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mimarlar Odası'ndan Melih Gökçek'e AnkaPark Yanıtı


Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Danıştay tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararına rağmen inşası devam eden AnkaPark projesi ile ilgili Gökçek'in “Durduramazsın arkadaş” sözlerine yanıt verdi..

 

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Danıştay tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararına rağmen AnkaPark inşaatına devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Durduramazsın arkadaş” sözlerine cevap verdi.
 
“Hukuka meydan okuyan kabadayılara değil, aklı-selim yöneticilere olan ihtiyacımız daha da artıyor” diyen Candan, şunları söyledi:
 
“Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, bugün Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Melih Gökçek hukuka uymuyorlarsa bu suçtur. Bu suçunda hesabı er geç sorulacaktır. Atatürk Orman Çiftliği, barındırdığı değerlerle dünyada örneği olmayan biricik yerdir. Nefes alanımızdır, toplumun vicdanıdır... Yöneticiler vicdanlarını kaybetmişler, insanın, doğanın mirasın, yaşamın onlar için hiç bir önemi yok. Hepsine vicdan tedavisi lazım.”
01-03-2012
Bu haber toplam 12087 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?