En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 02.03.2015 09:21
Yatak Odasında Hangi Renkleri Kullanalım

Yatak Odasında Hangi Renkleri Kullanalım

Yatak odalarında genel olarak huzur veren ve dinlendirici renkler tercih edilmektedir.

 

Yatak odasında kullanılacak renkler, mekanda yaşayacak kişilerin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Örneğin sabah zor uyanma problemi varsa, normalde yatak odasında kullanılması önerilmeyen canlı bir kırmızı kullanılarak bu sorun çözülebilir. Çünkü kırmızı enerji veren bir renktir. Bunların dışında bej, açık yeşil, açık mavi gibi renkler huzur, dinginlik ve dinlenme sağlayan renkler olduğu için yatak odasında kullanılabilir. Ancak tüm yatak odası huzur verirci bir şekilde dekore edilmiş olsa da aşkın rengi olan kırmızı en azından bir kaç aksesuarda kulanılmalıdır. Ev sahibinin uyuma bozuklukları varsa, kişi canlı renklerden hoşlanılıyorsa dahi kesinlikle yatak odasında canlı renkler kullanılmamalıdır. Bunun dışında yatak odasındaki huzurlu ambiyansı bozacak, siyah, lacivert, koyu gri ve canlı sarı, turuncu gibi renkler kullanılmamalıdır.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İnşaat Mühendisleri Odası Binasındak İşçiler Güvenlik Önlemleri Olmadan Çalışıyor


Eskişehir'de İnşaat Mühendisleri Odası'na ait 3 katlı bir binanın dış yalıtımında çalışan işçilerin baretsiz ve emniyet kemeri olmadan çalışması tepkilere neden oldu..

 

Eskişehir Büyükdere Mahallesi Bayrakdere Sokak'ta bulunan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Eskişehir Şube binasında yapılmakta olan dış yalıtım uygulaması sırasında kurulan iskelelerin üzerinde hiçbir güvenlik olmadan çalışan işçiler çevre halkının tepkisine neden oldu.
 
Konunun iletildiği İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) yetkilileri ise işçilerin can güvenlikleriyle ilgili sorumluluğun yalıtım işini yapan firmada olduğunu, İMO olarak firma yetkililerine gerekli önlemlerin alınması konusunda uyarıda bulunduklarını söyledi.
 
Son zamanlarda meydana gelen iş kazalarında ölen işçi sayısının artması iş güvenliği konusundaki eksiklierin gündeme gelmesini sağlamıştı. Söz konusu İMO binasında çalışan işçilerin bu halde görüntülenmesi İnşaat Mühendisli Odası'nın dahi işçilerin güvenlik önlemi olmadan çalışmasına müsade ettiği yönünde yorumlara neden oldu.
 
 
 
 
01-03-2012
Bu haber toplam 13440 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?