En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 17.03.2018 16:11
Yatak Odası Hangi Renk Olmalı

Yatak Odası Hangi Renk Olmalı

Yatak odanızı birbirinden farklı renklerde dekore edip, stresinizden arındıracak bir mekana dönüştürebilirsiniz..

 

Yoğun renkler 
 
Kıymetli taşların, renkli pencerelerin, canlı yaz çiçeklerinin görüntüsü gibi heyecan verici şeyler, insana ilham verir. Aynı odada 2 veya daha fazla yalın renk kullanımı, renkler sanki zıplayacakmış gibi canlı bir titreşim yaratır. Net renklerin birini büyük alanda, diğerini ise dokunuşlarda kullanmak uyum sağlar. 
 
Pastel renkler
 
Güneşin doğuş ve batış renklerinin yumuşaklığının evrensel bir cazibesi vardır. Huzur veren pastel renkler, uyum yaratmak için en kolay renklerdir. Beyazın genel elementini paylaşırlar. Canlı, uyumlu, karıştırılmış renkler veya canlı renklerle açık pastelleri kullanabilirsiniz.
 
Rahatlatan renkler
 
Eskinin cazibesini tekrar yaratmak için kırmızı, mavi, altın, oranj, patlıcan, koyu sarı gibi sıcak duygular veren renk tonları çok uygun olacaktır. Bu koyu tonların derin ve zengin kalitesi, yatak odasını sessiz ve güvenli bir cennete dönüştürebilir. Gölgeli renkler, net bir renge siyah ilavesiyle elde edilir. Örneğin sarıya boyanmış bir odada zengin altın renk tonlarının kullanılması odaya güneşin sıcaklığını verir ancak atmosfer daha baskındır.
 
Doğal renkler
 
Bu renkler çölün vakur havasını, kayalık bir sahildeki çakıl taşlarını, sonbaharın son günlerindeki çıplak ağaç ve arazileri çağrıştırır. Ustaca kullanılacak bu renkler, kent yaşamının gergin havasından kaçışı sağlayacaktır. Ana renkleri karıştırarak veya tonları nötralize etmek için kullanacağınız gri renk, doğal renk çeşitlemeleri yaratacaktır.
 
Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara Ticaret Odası'nın Yeni Başkanı Gürsel Baran Oldu


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'İn de aday olduğu ATO Başkanlığı seçimini Gürsel Baran kazandı..

 

 
Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirleneceği seçimlerde kazanan taraf Gürsel Baran oldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in de aday olduğu ATO Başkanlığı seçimini, 100 oyla Gütsel baran kazanırken Osman Gökçek ise 86 oy aldı. Seçimlerde 2 oy da geçersiz sayıldı.
 
Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra kısa bir değerlendirme yapan ATO Başkanı Gürsel Baran, 3 aşamalı planları olduğunu, meslek komitelerinin aktif olarak çalışmasının en büyük gayretleir olacağını, oda dışındaki faaliyetlerde Ankara'dan uluslararası uçuşların artırılmasını sağlayacaklarını, sağlık turizmine ilişkin önemli projeler hayata geçireceklerini, ilerleyen günlerde acil eylem planını açıklayacaklarını, 15 Temmuz sonrasında kaybolan 3 yıllık süre olduğunu ve üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını, TOBB ve devlet ile işbirliği içide olacaklarını belirtti.
 
ATO Başkanlık seçimlerini kaybeden Osman Gökçek ise, meclis üyesi olarak FETÖ ile mücadeleye tam gaz devam edeceğini, bir seçim daha olacağını ve sonucun değişeceğini düşündüğünü belirtti.
24-01-2012
Bu haber toplam 15168 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?