En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 24.03.2018 17:55
Yatak Odamızın Zeminini Nasıl Döşemeliyiz

Yatak Odamızın Zeminini Nasıl Döşemeliyiz

Yatak odalarında zemin döşeme olarak genellikle masif ve lamine parke tercih edilmektedir.

 

Yatak odası zemini mekanın bulunduğu yerin iklm koşullarına göre döşenmelidir. Örneğin yazlık bir mekan söz konusuysa mermer döşenebilir. Ancak yatak odalarında genel olarak masif ve lamine parke döşemeler tercih edilmektedir. Bunların dışında pvc zemin kaplamaları, duvardan duvara halılar da tercih edilebilmektedir. Ancak pvc zemin kaplamalar ısı yalıtımı sağlamadığı için kış mevsiminde dezavantaj sağlamaktadır.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kapalıçarşı Restorasyonunda İlk Kiremit Döşeme Aşamasına Geçildi


Restorasyon çalışmalarının 7 ay önce başladığı 554 yıllık tarihi Kapalıçarşı'da ilk kiremit döşeme aşamasına geçilirken yıl sonuna kadar çatı ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasının hedeflendiği öğrenildi..

 

Dünyanın en büyük ve en eski alışveriş merkezi olarak kabul edilen 554 yıllık Kapalıçarşı'nın restorasyon çalışmaları 7 ay önce başladı. İlk kiremitlerin döşenmeye başlandığı Kapalıçarşı'da 3 etap olaral gerçekleştirilecek restorasyonun çatı ve alt yapı çalışmalarının 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.
 
Yılda yaklaşık 92 milyon kişi tarafından ziyaret edilen, tarihi Kapalıçarşı'da 6 yıl sadece restorasyon projesinin hazırlanması için çalışılırken restore çalışmaları ise fiziksel olarak 14 Temmuz 2016'da düzenlenen özel bir törenle başladı.
 
Kapalıçarşı'nın restorasyonunu başlatan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kapalıçarşı'nın herhangi bir tarihi eser olmadığını, yapılan restorasyonunun her aşamasının Anıtlar kurulu ve bilim heyetimiz tarafından onanması gerektiğini, bu sebeple de çok dikkatli bir çalışma yürüttüklerini söyledi. 
 
Eş zamanlı olarak sürdürülen çatı ve altyapı çalışmalarının bu yıl sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Başkan Demir, daha sonra Kapalıçarşı'nın iç kısımlarına da müdahale edileceğini söyledi.
 
 
 
23-02-2012
Bu haber toplam 4002 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?