En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 17.03.2018 16:32
Şırnak'ta Terör Bitti, Yüksek Kira Sorunu Başladı

Şırnak'ta Terör Bitti, Yüksek Kira Sorunu Başladı

Şırnak'ta sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından kente dönmeye başlayan vatandaşlar bu kez de yüksek kiralar nedeniyle mağdur oldu..

 

Şırnak'ta sokağa çıkma yasağının 8 ay sonra kısmi olarak kaldırılasının ardından kente dönmeye başlayan vatandaşlar yüksek ev kiraları sebebiyle isyan etti. terör olayları nedeniyle terkettikleri Şırnak'a geri dönen çok sayıda vatandaş yüksek kiraları görünce kente dönüş yapmaktan vazgeçiyor.

 

Toplamda 2 bin 700 binanın yıkıldığı, 14 bin 727 binanın ise hasar gördüğü Şırnak'a dönüş yapan vatandaşlar, sokağa çıkma yasağı öncesinde 200-250 TL olan ev kiralarının bugün  600-700 TL’ye yükseldiğini bu sebeple de çok sayıdaki ailenin yerleşecek ev bulamadığını belirtiyor.
 
Konut sıkıntısı yaşayan aileler adına açıklamalarda bulunan Şırnaklı İşadamı Yusuf Som, terör olayları nedeniyle yaşadıkları kentten ayrılıp çevre il ve içelere yerleşen vatandaşlar nedeniyle söz konusu il ve ilçelerde konut kiralarının yükseltildiğini, bunun üzerine sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri olarak ev sahiplerine, evsiz, barksız insanların üzerinden kira fırsatçılığı yapılmaması yönünde çağrıda bulunduklarını ancak bu kez de Şırnak'ta ev kiralarının yükseldiğini, evleri olan insanların diğer insanlar üzerinden fırsatçılık yapması kadar kötü bir şey olamayacağını, herkesin birbirine yardım etmesi gereken hatta evlerinden kira bile almaması gereken bu zamanda fırsatçılık yapan herkesi kınadığını söyledi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
21-11-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?