En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 17.03.2018 14:34
Marshall Osmanlı Renkleri İç Cephe Koleksiyonu

Marshall Osmanlı Renkleri İç Cephe Koleksiyonu

AkzoNobel Marshall Boya'dan yeni iç cephe renkleri

 

Yarım asrı aşkın süredir rengin dekorasyonda kullanımları konusunda öncülük ederek, sunduğu koleksiyonlar ile insanların hayatına renk katan AkzoNobel Marshall Boya, evlerini sonbahara rengarenk hazırlamak isteyenlere Marshall Osmanlı Renkleri İç Cephe Koleksiyonu'nu öneriyor. Asırlardır canlılığını koruyan renklere, çağdaş mekanlarda yeniden hayat vermek isteyenler, "Lokum, Akide, Şerbet ve Kahve" tadındaki İç Cephe Koleksiyonu'nda birbirinden özel renkler bulabiliyor. 
 
"Renklendir Hayatı" sloganıyla, gri ve kasvetli alanları renklendirerek, insanların hayatına, bir damla boya ile ilham katan AkzoNobel Marshall Boya, geçtiğimiz yıl tüketicilerin beğenisine sunduğu, "Lokum, Akide, Şerbet ve Kahve" tadındaki Marshall Osmanlı Renkleri İç Cephe Koleksiyonu ile evleri sonbahara hazırlıyor. Koleksiyon, "Lokum, Akide, Şerbet ve Kahve" olmak üzere renk ya da tat olarak ifade edilebilecek dört ana temadan oluşuyor ve yaşam alanlarına çağdaş bir Osmanlı esintisi getirmek isteyenlere hitap ediyor. 
 
Bu sonbahar duvarlarınızı Marshall "Lokum"ları süslesin 
 
Osmanlı'nın hoş kokulu şekerlemesi olan lokum, bu koleksiyonun ana temalarından biri. Koleksiyonda, gül, limon, fıstık ile lezzetlendirilerek yapılan bu rengarenk şekerlemenin temsil ettiği pudralı renkler kullanılıyor. İçinde, kullanıldığı mekanlara, romantizm ve masumiyet katan rüya gibi renkler barındırıyor. 
 
Saray şekerlemesi "Akide" ile duvarlarınızla birlikte yaşamınız da tatlansın 
En sevilen Türk şekerlemelerinden biri olan akide ise koleksiyonun ikinci teması olarak öne çıkıyor. Tarçın, portakal ve susamla lezzetlendirilmiş bu şekerlemenin temsil ettiği grup, mekana aydınlık ve canlılık katıyor. Güneş ve baharat tonlarını sevenlerin vazgeçilmez renkleri oluyor. Adını ise Yeniçerilerin padişaha bağlılık akdini temsil etmesinden alıyor. 
 
"Şerbet" kadar lezzetli mekanlar yaratabilirsiniz 
 
Osmanlı'nın en sevilen içeceği şerbet, İç Cephe Koleksiyonu'nun da en leziz üçüncü temasını oluşturuyor. Temada, olgun meyvelerden, güzel kokulu çiçeklerden, lezzetli yemişlerden elde edilen bu güzel içeceğin temsil ettiği saraylara layık renkler bulunuyor. Koleksiyondaki şerbet de, Osmanlı'dan beri sahip olduğu gizemli ve sevilen tadı ile özellikle çekici ve cazibeli mekanların vazgeçilmez rengi oluyor. 
 
Bir fincan "Kahve"nin 40 yıl hatırı vardır 
 
Osmanlı'dan Avrupa'ya yayılmış gizemli içecek. Kakule, misk ve hatta amber gibi kıymetli baharatlarla tatlandırılan bu içeceğin temsil ettiği grup mekana, ağırbaşlılık, asalet ve derinlik kazandırıyor. Kahve ikramı Osmanlı Sarayı'nda büyük bir törenle yapılıyor. İşte o dönemlerden bugüne vazgeçilmez bir keyif olan kahve de koleksiyonda, hatırı sayılır bir şekilde yerini alıyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Polisan Boya ile Japon Kansai Paint Ortak Oluyor


Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polisan Boya'nın yüzde 50 hissesinin Japonya'nın lider boya üreticilerinden Kansai Paint'e satışı gündemde..

 

Boya, kimya, tarım, tekstil, inşaat ve liman işletmeciliği olmak üzere altı farklı alanda faaliyet gösteren Polisan Holding'in boya sektöründeki iştiraki Polisan Boya’nın, Japon boya üreticisi  ile ortak olması gündeme geldi. Japonya’nın lider boya üreticilerinden Kansai Paint ile yüzde 50 - yüzde 50  ortaklık için görüşmelerin başladığını bildiren Polisan Holding, konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.
 
 
Şirket tarafından yapılan açıklamada, Polisan Holding'in yüzde 100 oranında iştiraki olan Polisan Boya A.Ş’nin yüzde 50 oranındaki hissesinin, dünyanın ilk 10, Japonya’nın ise  lider boya üreticileri arasında yer alan Kansai Paint Co. Ltd’e satışı için görüşmelerin yapılmakta olduğu ifade edildi. Ayrıca, söz konusu ortaklık planı ile Polisan Boya'nın büyümesi ve uluslararası pazarlarda daha güçlü olarak yer almasının hedeflendiği vurgulandı.
 
Açıklama sonrasında Polisan Holding payları yükselişe geçti.
 
 
 
05-09-2011
Bu haber toplam 20241 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?