En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 20.03.2018 16:00
Kredi Kartı Kullananlara Önemli Duyuru

Kredi Kartı Kullananlara Önemli Duyuru

Türkiye Bankalar Birliği, kredi kartı limit artırımı ve nakit avans kullanımı ile ilgili düzenlemeler hakkında açıklama yaptı.
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerinde yer alan kredi kartı nakit avans kullanımı ve limit artırımı ile ilgili düzenlemeler hakkında bir duyuru yaptı.
 
NAKİT HARCAMALARA DİKKAT
Duyuruda, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 22'nci maddesinde yapılan ve 17 Haziran 2011 tarihinde yürürlüğe giren düzenleme gereğince, bir takvim yılı içerisinde en fazla 3 defa, dönem borcunun yüzde 50'sinin altında ödeme yapılan kredi kartlarının limitlerinin, dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar artırılamayacağına ve bu tür kartların nakit kullanımına kapatılacağı hatırlatıldı.
 
Söz konusu düzenlemenin, kart hamilinin aynı bankada birden fazla kredi kartının bulunması durumunda, o bankadaki tüm kredi kartlarını etkileyebileceğine dikkatin çekildiği açıklamada şöyle denildi:
 
''Son ekstre borcunun tamamının ödenmesi durumunda kartlar, nakit kullanımına ve limit artırımına tekrar açılacaktır. Dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar geçecek sürede, kredi kartları, mal ve hizmet alımına ilişkin harcamalarda kullanılmaya devam edilebilecek olup, mal ve hizmet alımlarında uygulama değişikliği yapılmamıştır. Kart hamillerinin nakit kullanım ve limit artırım taleplerinde sorun yaşamamaları için yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.''

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

KOBİ'lere 250 Milyar Liralık Kredi


Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na göre, KOBİ'lere 250 milyar liralık kredi uygulamasının önü açıldı..

 

 
Hükümetin küçük işletmelerin, ihracatçı firmaların canlılığını korumak, kurdaki dalgalanmadan etkilenmemelerini sağlamak için hayata geçirdiği 250 milyar liralık devlet garantili kredinin önünü açacak karar çıktı.
 
Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na göre, başvuruların 30 bine yaklaştığı Kredi Garanti Fonu'nun (KGF) sağladığı kefaletlerin bakiye tutarımeksimum 250 milyar lira olacak. Hazine ise Fon'a 25 milyar lira aktaracak. KGF, verdiği kefaletler karşılığı her bir kefalet kullandırımı için bir defaya mahsus olarak peşin azami yüzde 0.03 oranında komisyon alacak olup  işletme kredilerinin vadesi asgari 6 ay, anapara ödemesiz dönemi en fazla bir 1olmak üzere azami 5 yıl olacak.
 
 
 
12-10-2011
Bu haber toplam 19113 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?