En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 22.02.2018 02:47
Klasik Tip Şöminelerde Hangi Modeller Var

Klasik Tip Şöminelerde Hangi Modeller Var

Klasik tip şöminelerin mermer ve ahşap modelleri bulunmaktadır.

 

Klasik tip şömineler daha çok işlemeli olan, mermer ve ahşap şöminelerdir. Klasik şöminelerdeki motifler genellikle el oyması olup, motifler dışında şöminenin iki yanında sütunlar bulunmaktadır. Klasik taş şöminelerde boya kullanılmamakta, ahşap şöminelerde ise cila kullanılmaktadır.  Klasik şömineler genellikle klasik tarzda dekore edilen evler için uygundur.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3. Havalimanı'nda Yerli Mermer Yerine İthal Mermer Kullanılacak


3. Havalimanı'nda yerli taş ve mermer kullanılması için yürütülen çalışmalar Türk taşında yüksek radyasyon olduğunu iddia eden ithalatçı firmalar nedeniyle durduruldu ve projede ithal taş kullanılmasına karar verildi..

 

Yapım aşamasında olan 3. Havalimanı projesinde yerli mermer ya da Türk doğal taşı kullanımı için başlatılan çalışmalar boşa giderken bazı ithalatçı firmaların Türk taşında yüksek radyasyon olduğu gerekçesi ile başlattığı lobinin etkili olduğu bu sebeple de 3. Havalimanı'nda  Çin ya da Brezilya'dan ithal edilecek taşların kullanılacağı ortaya çıktı.
 
Hürriyet'ten Sadi Özdemir'in haberine göre, Türkiye'nin en büyük projesi olarak hayata geçirilmekte olan 3. Havalimanı'nda yerli doğal taş ve Türk mermeri kullanılacağı açıklanmış ve bunun için çalışma başlatılmıştı. Ancak son aşamada projede ithal doğal taş ve mermer kullanılmasına karar verildi.
 
Konu hakkında bilgi veren İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine bu konuda destek verdiğini, 100 boyunca Türkiye'nin vitrini olacak 3. Havalimanı'nda  yerli taş kullanılması için tüm görüşmelerin yapıldığını, ancak birilerinin Türk mermerinde yüksek radyasyon olduğunu ileri sürerek karalamada bulunduğunu,  bunun sonucunda da 3. Havalimanı'nda büyük ihtimalle Brezilya veya Çin'den gelecek taşların kullanılacağını söyledi.
 
3. Havalimanı projesinde Türk doğal taşı ve ve mermerinin kullanılmayacağına yönelik açıklamalar üzerine açıklamada bulunan 3. Havalimanı projesinden üst düzey bir yetkili, proje kapsamında ihtiyaç duyulan herhangi bir malzemede, kalite standartının uygun olması durumunda mutlaka yerli ürünleri tercih ettiklerini ve bu konuda büyük özen gösterdiklerini söyledi.
 
 
18-02-2012
Bu haber toplam 9210 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?