En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 22.12.2014 18:22
IKEA'da İnternetten Alışveriş Devrimi

IKEA'da İnternetten Alışveriş Devrimi

Artık tüm Türkiye il kısıtlaması olmaksızın Ikea Türkiye'nin internet sitesi üzerinden alışveriş yapabiliyor..

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Konut Alıcıları İnternetten Araştırma Yapıyor


Gayrimenkul Sektörünün İnternet İletişiminde Uzman Nihan Urel, özellikle büyükşehirlerdeki konut alıcılarının konut alma aşamasında internetten araştırma yaptıklarını söyledi..

 

2008 ile 2014’ün ilk yarısında Türkiye genelinde toplam 4 milyon 156 bin adet konut satıldığını ve bu sebeple yaklaşık 30 milyar liranın el değiştirdiğini belirten Gayrimenkul Sektörünün İnternet İletişiminde Uzman Nihan Urel, 2014 yılının ilk 6 aylık döneminde konut alım satımı sebebiyle 4 milyar liranın el değiştirdiğini söyledi.
 
Son 6 yılda satılan gayrimenkullerden %18’inin İstanbul'da, %12’sinin Ankara'da, %0.25’inin de İzmir’de gerçekleştiğini belirten Nihan Urel,  özellikle büyükşehirlerde konut alıcılarının ilk araştırmayı internet vasıtasıyla yaptığını, İstanbul'da yapılan gayrimenkul alım-satımlarının %90’ının internetin etkisi ve internetin referansıyla gerç.ekleştirildiğini belirtti.
 
Konut alıcılarının internetten, projedeki satış danışmanı veya emlakçıyı ezecek kadar bilgi sahibi olmadan konutu görmeye dahi gitmediğini söyleyen Nihan Urel, özellikle İstanbul'da konut alımında en çok dikkat edilen şeyin lokasyonun ardından projenin internetteki izleri olduğunu söyledi.
 
İstanbul ve Ankara’da kredi ile konut alma oranının %45 olduğunu söyleyen Nihan Urel, kredi ile konut alımında ve gayrimenkul alımına karar verme aşamasında internet kullanım oranının %90 olduğunu söyledi.
 
 
02-08-2012
Bu haber toplam 7623 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?