En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 22.02.2018 13:05
İkea 2011 Katoloğu Çıktı

İkea 2011 Katoloğu Çıktı

Yeni IKEA kataloğunun tanıtımı 1 Eylül 2010 günü, IKEA Perakende Direktörü John Kersten ve IKEA Pazarlama Direktörü Senem Sadıklar’ın katılımıyla Bayrampaşa mağazasında düzenlenen basın toplantısında gerçekleştirildi.

Bu yıl “Değer verdiğiniz her şeye yer açın” ana temasıyla Türk tüketicisi ile buluşan IKEA kataloğu tüm dünyada da 60. yaşını kutluyor. 1951 yılından beri tüm dünyada IKEA konsepti ile bütünleşen IKEA kataloğu, bu yıl 6. kez Türk tüketicileri ile buluşuyor.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren IKEA Perakende Direktörü John Kersten, IKEA kataloğunun, 41 ülkede 301 mağazası ile 11 milyonu Türkiye’de olmak üzere toplamda yılda 590 milyon ziyaretçiyi ağırlayan IKEA için önemine dikkat çekti. Kersten, “Evleri keyif alacağınız yaşam alanlarına dönüştürmek ve bir evin ihtiyacı olan her şeyi tek çatı altında, IKEA çatısının altında size sunabilmek için çalışıyoruz. Mağazalarımızda 8.500’ü aşkın ürün çeşidi ve örnek yaşam alanlarımızla ziyaretçilerimize ilham kaynağı oluyoruz. Her yıl geleneksel olarak yayınlanan IKEA kataloğumuz da bu çalışmalarımızın en önemli vitrini. Bu yıl kataloğumuzun ana teması; -Değer verdiğiniz her şeye yer açın.- Bu tema çerçevesinde kataloğumuzda evinizde değer verdiğiniz yaşam alanlarını nasıl yaratabileceğinizi ve bunların kolay ve düşük fiyatlı yollarını bulacaksınız.” dedi. Kersten, konuşmasında IKEA Ankara mağazasının 2011 yaz aylarının başında açılacağını da hatırlatarak sözlerini tamamladı.

IKEA Pazarlama Direktörü Senem Sadıklar da konuşmasında Eylül ayı sonuna kadar evlerde yerini alacak 2011 IKEA kataloğu ile ilgili detaylı bilgi verdi. Bu yılın kataloğunda bulunan çözüm önerileri ile küçük mekanlara, büyük fikirler sığdırarak, IKEA müşterilerine değer verdikleri her şeye yer açmaları için ilham kaynağı olmayı hedeflediklerini belirten Sadıklar, kataloğun bu yılki toplam tirajını 4 milyon 300 bin adet olarak açıkladı. Sadıklar, “5 yılda İstanbul, Bursa ve İzmir’de toplam 16 milyon 300 bin adet dağıtılan IKEA kataloğu bu yıl toplam 4 milyon 300 bin adet olarak basıldı. Eylül ayının sonuna kadar tüketicilere ulaşacak olan yeni katalog İstanbul’da 2 milyon 560 bin, İzmir’de 680 bin ve Bursa’da 420 bin olmak üzere 3 milyon 660 bin kapıya ücretsiz olarak dağıtılacak.” dedi.

2008 yılından itibaren yeni boyutlarıyla basılan çevreci IKEA kataloğunda bulunan 500’ü yeni 2.000 civarında ürün ile tüketicilere ulaşacaklarının altını çizen Senem Sadıklar, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da 4 farklı dönemde  ürün gamımız yenilenecektir. Üstelik bu yıl mağazalarımızda, 1.650 çeşidi aşkın ürünü geçen seneden daha da düşük fiyatlarla satışa sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Senem Sadıklar, 2011 IKEA kataloğunun 6. yılında, mağazaların bulunduğu
3 ilde gerçekleştirilen ”Ev Dekorasyonunda Tüketici Alışkanlıkları Araştırması”nın sonuçlarını da açıkladı. Sadıklar, “İstanbul, İzmir ve Bursa’dan 900 kişinin katıldığı araştırma sonuçları; IKEA kültürünün, Türk halkının dekorasyon alışkanlıkları üzerinde etkili olmaya başladığının ve IKEA Türkiye olarak çalışmalarımızda doğru yolda ilerlediğimizin önemli bir göstergesi oldu. Geçen 5 yılda Türk tüketicisinin algısında IKEA mağazalarının -bir evin ihtiyacı olan her şeyi tek çatı altında sunan mobilya mağazaları olarak  konumlandırılmasında önemli adımlar atıldı. Yeni kataloğumuzun lansmanı ile başlayan yeni katalog yılımızda da bu konumlandırma hedefi için güçlü adımlar atmayı planlıyoruz.” dedi.

 

ikea 2011 kataloğu'nun online görmek için tıklayınız

 


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
08-09-2010
Bu haber toplam 54249 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?