En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 25.02.2018 05:29
Evin Her Odası İçin Farklı Boya Rengi Mi Seçmeliyiz

Evin Her Odası İçin Farklı Boya Rengi Mi Seçmeliyiz

Evin kusurlarını gizlemek, odaların işlevlerini arttırmak için evin her odasında farklı renkler kullanılabilir.

 

Farklı mekanlar için farklı renkleri tercih etmek kusurları gizlemek, dekorasyona hareketlilik kazandırmak ve mekana göre doğru ruh halini yakalamak gibi avantajlar sağlamaktadır. Örneğin dar, küçük ve ışık almayan mekanlarda açık renkleri kullanmak mekanın daha geniş ve aydınlık görünmesini sağlamakta; mutfakta turuncu ve kırmızı gibi renkleri kullanmak iştah açmakta, mor ve lila gibi renkleri ise yatak odalarında kullanmak huzurlu bir ortam sağlamaktadır. Ancak evin kusurlarını gizlemek dışında mekanda yaşayacak kişilerin zevkleri de çok önemlidir. Bu noktada evin her tarafında tek renk kullanmak tadilat ve yenileme gibi durumlarda maddi olarak ve uygulama açısından avantaj sağlayacaktır. Bu noktada ev tek renk olsa bile farklı mekanlarda duvarlara farklı desenler, duvar kağıtları ve stickerlar ile  dekoratif uygulamalar da yapılabilmektedir.  Evin her odasında farklı renk kullanmak da sanıldığı kadar masraflı değildir. Çünkü piyasada farklı miktarlarda boya satılmaktadır. Dolayısıyla ihtiyaç duyulan boyadan gerektiği kadar alınabildiği için ekstra maliyetler söz konusu değildir.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Trump, Meksika Sınırına Duvar Örme Çalışmalarını Başlattı


ABD Başkanı Donald Trump, 7 ülkeden gelecek göçmenlerin ABD'ye girişini yasaklarken Meksika sınırında duvar örme çalışmalarını da başlattı..

 

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık seçimleri kampanyasında verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye başladı. Bu kapsamda en çok tartışılan Trump vaadleri arasında yer alan Meksika sınırına duvar örme çalışmalarının bugün başlayacağı açıklandı.
 
Suriye, Irak, İran, Yemen, Libya, Somali ve Sudanlılar olmak üzere 7 ülkeden gelecek göçmenlerin ABD'ye girmesini yasaklayan ve bu kapsamda vizeleri askıya alan ABD Başkanı Trump, hala biçok bölgede ABD vatandaşları tarafından protesto ediliyor.
 
Ayrıca Trump, eski ABD Başkanı Barack Obama'nın askıya aldığı Kuzey Dakota ve Keystone XL petrol boru hatları projesini de 24 Ocak Salı günü itibariyle yeniden uygulamaya aldı. Kuzey Dakota ve Keystone XL petrol boru hatları projesi Kızılderililerin kutsal kabul ettiği topraklardan geçecek şekilde projelendirilmiş olup projeye başlamadan önce Kızılderili kabilelerden izin alınması gerektiği ancak Trump'ın yasadışı bir şekilde de olsa projeyi yeniden gündeme aldığı iddia ediliyor.
 
Söz konusu proje Obama zamanında da aynı gerekçelerle New York'ta yüzlerce kişi tarafından proteso edilmişti.
 
 
24-02-2012
Bu haber toplam 18354 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?