En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 17.03.2018 16:31
Ev Dekorasyonu İçin Etkili İp Uçları

Ev Dekorasyonu İçin Etkili İp Uçları

Mutfaktan yemek odasına salondan koridora ev dekorasyonunda ihtiyaç duyabileceğiniz basit ama etkili püf noktaları..
 
Evin genel görünmünde ufak değişiklikler yaparak bambaşka bir görünüm yaratmak istiyorsanız ufak ip uçları ile bunu başarmanız mümkün..
 
Dekorasyon hakkında bilmeniz gerekenler:
 
*Mutfak lambalarınızı seçerken kâğıt ya da kumaş lambalar, yağ ve yemek kokularını hapsedeceğinden; metal ve ya cam lambaları seçmeniz mutfağınızın kötü kokulardan daha çabuk arınmasını sağlayabilir. 
 
*Eğer evinizdeki küçük bir odayı daha büyük göstermek için beyaza boyamaya karar verdiyseniz bunu yapmanız bir fayda sağlamayacaktır. Bunun yerine bir mimara başvurarak evinizi doğal ve zengin renklerle hem daha büyük hem daha samimi bir ortama dönüştürebilirsiniz.
 
*Duvarınıza herhangi bir fotoğraf ya da tablo asarken, güneş ışığının veya herhangi bir ışık kaynağının doğrudan üzerine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Işık olmadan tablonun ya da fotoğrafın keyfini çıkarmak zor olabilir. Fakat dolaylı gelen ışıklar astığınız objeye daha az zarar verecektir. Sanat görüntülenirken sıcak spotlardan kaçınmalısınız, çünkü bu özel olan nesnenin çabuk bozulmasına sebep olabilir. 
 
*Çiçekli mobilyalar evinizde hoş bir görüntü yaratabilir, ama gerçek çiçek ve bitkiler kullanmak odanıza daha fazla canlılık kazandıracaktır. Saksıya koyulmuş orkideler, doğuya özgü bir hava yaratırken; canlı bahar çiçekleri, daha kırsal bir hava yaratacaktır. Yemyeşil yapraklı bitkiler ile evinizi daha doğaya yakın hissedebilirsiniz. 
 
“Üçlü Kural”ı Unutmayın!
 
 
*“Üçlü kural” ı öğrenmek ev dekorasyonu yaparken çok etkili olacaktır. Genel olarak tek sayıda kullanılan objeler, çift sayıda kullanılan objelere göre evinizi daha göz alıcı ve çekici hale getirecektir.
 
*Boyalı bir tavan, odayı daha ilginç hale getirecektir. Yan duvarlar boyalı ve tavan beyaz ise kontrasttan dolayı gözünüz hep tavana takılacaktır. 
 
*Yemek odası masası stili ve şekli odanın görünüşünü etkiler. Genel bir kural olarak tasarımcılar, göze hitap edecek algılar oluşturmak için odanın şeklini ve havasını taklit eden bir masa almanızı önerir.
 
*Doymuş bir mor ve soluk liladan gelmiş menekşe rengi lüksün rengidir. Bu renk düzeni egzotik, muhteşem ve büyülü olabilir. Odanızda zengin bir atmosfer yaratmak için menekşe rengi ve mücevher tonlarını stratejik olarak iyi konumlandırılmış mum ve lambalarda kullanabilirsiniz.
 
*Koridorunuzu ya da holünüzü büyük ve gösterişli aile resimleriyle ya da tablolarla donatarak karanlıklaştırmayın. Duvardaki boş yerlerle dolu yerlerin dengesini hep koruyarak daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.
 
*Yapılan başka bir hata da ev sahiplerinin tüm mobilyaları duvara doğru itmesi ve sıralamasıdır. Bazı mobilyalarınızı duvara 45 derece açılarla ve aynı yönde halılarla döşemeniz odanızın daha taze bir görünüm oluşturmasını sağlayabilir.
 
*Aynalarla dekorasyon, evinizi aydınlatacaktır. Tavandan tabana kadar uzanan aynalar, odanızın hacmini daha büyük hissettirecektir. Odanızı olduğu büyüklükten daha büyük hissettirmek için aynalarınızı tavandan tabana seçebilirsiniz.
 
Feng Shui Ne Diyor?
 
  
*Feng Shui ilkelerine göre yemek masanızda güzel bir kâse içinde meyve bulundurmanız iyi gelecektir. Meyveyle dolu bu kâse ailenizin sürekliliğini simgeler. Yemek masanızın önüne ya da arkasına bu kâseyi yansıtacak bir ayna koyarsanız bu güzel simgenin etkisini arttırmış olursunuz. 
 
*Yine Feng Shui ilkelerine göre yatak örtü ve çarşaflarınızı sade renklerde seçmelisiniz. Eğer üzerinde geometrik ve köşeli desenler varsa bu desenler negatif enerji yayarak dinlenmiş bir şekilde uyanmanızı engelleyecektir.
 
 
Kaynak: Milliyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı Hometex 26 Ekim'de Başlıyor


Ev tekstili ve dekorasyonu alanında sektörün tek fuarı olan Home&Tex – Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı, 26 Ekim'de kapılarını açıyor..

 

Ev tekstili ve dekorasyonu sektörünü aynı çatı altında buluşturacak olan Home&Tex – Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı kapılarını 26 Ekim 2016 tarihinde açacak. . CNR EXPO Yeşilköy'de 26 Ekim'de başlayıp 29 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecek olan  Home&Tex – Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı, İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) iş birliğinde gerçekleştirilecek.
 
Perdeden döşemelik kumaşa, yer kaplamalarından dekorasyon ürünlerine  pek çok ürünün sergileneceği Home&Tex – Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı'nda 600 marka yer alacak.
 
Ev tekstili ve dekorasyonu alanında sektörün tek fuarı olan Home&Tex – Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı'nın açılış töreni ise Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın ve CNR Holding Satış Genel Koordinatörü Cem Şenel'in katılımı ile gerçekleştirilecek..
20-08-2013
Bu haber toplam 11943 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?