En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 17.03.2018 18:42
Duvarlarınızı Sonbahar Renkleri İle Yenileyin

Duvarlarınızı Sonbahar Renkleri İle Yenileyin

Evin badanaya ihtiyacı varsa sağlıklı ve kaliteli boya kullanarak dekoratif duvarlar elde etmeniz için oldukça kolay..

 

Evinizin boyanmaya ihtiyacı var ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız işte aradıüını ipuçları..
 
Kullanacağınız boyanın kaliteli  sağlıklı ve belirli standartlara göre üretilmiş olması için kesinlikle kaliteli marka bir boya tercih etmelisiniz. Bunun yanında  alacağınız boyanın mutlaka TSE ya da ISO belgesine sahip olması gerekir. 
 
Boyanın tek katta kapattığı alan ne kadar fazla ise kullanılacak boya miktarı da o derece düşük olur.
 
Uygulamayı yapacağınız yüzeye en uygun boyayı seçmelisiniz. Artık duvar boyalarında saten ve plastik olanlar daha çok kullanılıyor. Solvent bazlı boyaların uygulama sırasında ve birkaç gün alan uzun kuruma aşamasında açığa çıkardığı koku astım hastalarının, alerjik bünyelerin ve çocukların yaşadığı mekanlarda tavsiye edilmiyor.
 
Ayrıca temizliğinde de kimyasallara ihtiyaç duyuluyor. Solvent bazlı boyaları ahşap kapı pencere ve metalleri boyamak için kullanmaktan öteye geçmemek gerekiyor.
 
İç mekanlarda özellikle lekeye ve darbelere dayanıklı, sararma yapmayan boyalar tercih edilmeli. Dış mekan boyalarında rengin uzun ömürlü olması, küfe karşı dayanıklılık ve boyanın hava kabarcığı yapmaması önemlidir.
 
Renkleri seçerken
Duvarlar için renk seçerken sadece sevdiğiniz renkleri tercih etmek yerine renklerin eviniz ve dekorasyonunuzla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Evinizin kuzey ya da güneye bakması bile renk seçiminde etkili oluyor. Kuzeye bakan odalarda sıcak, güneye bakan odalarda ise mavi grubu gibi serinletici renklere yer verilmeli.
 
Eviniz küçük ise açık renkleri tercih edin, geniş ve ferah bir görüntü yaratırsınız. Salonunuzun duvarları açık renk ise halı ya da zemin koyu olmalı. Eğer zemin açık renk ise duvarlarınızı koyu renklere boyayarak kontrast bir görünüm elde edersiniz.
 
Dekorasyonunuz sade ve açık renkliyse kırmızının, çikolata kahvenin, sarının ya da turuncunun çeşitli tonlarını kullanarak ortamınızda daha sıcak ve samimi bir hava oluşturabilirsiniz.
 
Evinize biraz hareket katmak istiyorsanız odanızın bir duvarını farklı boyayarak hem derinlik hissi yaratır hem de farklı bir görüntü elde edersiniz.
 
Birarada kullanılan renklerin ahengi
Eğer oturma odanız küçük ise dikkat dağıtıcı renklerden uzak durun. Mor, sarı, kırmızı gibi şık ama güçlü renkleri ise geniş yüzeylerde veya odada tek başına kullanmamalısınız. Kırmızıyı tamamlayıcı rengi olan turkuaz-yeşil ile birlikte kullanın. Sarı tetikleyici bir renktir. Tamamlayıcısı olan mor ile birlikte kullanılmalıdır. Mavi dinlendirici ve sakinleştirici bir etki yaratır. Neşelendirici bir renk olan turuncu ile birlikte kullanılabilir.
 
Renkleri özellikle de parlak olanları birlikte kullanmak heyecan verici ama riskli bir girişimdir.
 
Son olarak boya üreticilerinin 2012 koleksiyonlarına bir göz atalım:
Filli Boya: 2012 sonbaharı için nötr renklerden olan ve her renkle çok iyi kombinayon oluşturan bejin bütün tonları, toprak tonları, şeker renkleri, huzurun rengi , mavi ve yeşilin tüm tonları, sarılar, pudra renkleri, canlı pasteller bulunuyor. Alpina Style serisine bir göz atın, zira duvarlarda farklı ve yaratıcı desenler oluşturmaya imkan tanıyor.
 
Dyo: Zengin renk seçeneklerine sahip ancak bunun yanısıra insan sağlığına, çevreye dost, kokusuz, leke tutmayan, kolay temizlenen hibrit teknolojili Dyojen serisi sonbahar için uygun seçenekler sunuyor.
 
AkzoNobel Marshall: 2012 yılı için Tohum Atmak ve Hayal Alemi gibi isimler taşıyan 5 ana renk trendi belirlemiş. Bu trendler farklı tonlarda yeşillerden koyu böğürtlene kadar pek çok rengi kullanıcısına sunuyor.
 
Polisan: Elegans serisi ile güçlü renklerle nasıl kombinasyon yapılabileceği konusunda seçenekler sunuyor.
 
KaynaK. Sahibinden.com/projeler

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Trump, Meksika Sınırına Duvar Örme Çalışmalarını Başlattı


ABD Başkanı Donald Trump, 7 ülkeden gelecek göçmenlerin ABD'ye girişini yasaklarken Meksika sınırında duvar örme çalışmalarını da başlattı..

 

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık seçimleri kampanyasında verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye başladı. Bu kapsamda en çok tartışılan Trump vaadleri arasında yer alan Meksika sınırına duvar örme çalışmalarının bugün başlayacağı açıklandı.
 
Suriye, Irak, İran, Yemen, Libya, Somali ve Sudanlılar olmak üzere 7 ülkeden gelecek göçmenlerin ABD'ye girmesini yasaklayan ve bu kapsamda vizeleri askıya alan ABD Başkanı Trump, hala biçok bölgede ABD vatandaşları tarafından protesto ediliyor.
 
Ayrıca Trump, eski ABD Başkanı Barack Obama'nın askıya aldığı Kuzey Dakota ve Keystone XL petrol boru hatları projesini de 24 Ocak Salı günü itibariyle yeniden uygulamaya aldı. Kuzey Dakota ve Keystone XL petrol boru hatları projesi Kızılderililerin kutsal kabul ettiği topraklardan geçecek şekilde projelendirilmiş olup projeye başlamadan önce Kızılderili kabilelerden izin alınması gerektiği ancak Trump'ın yasadışı bir şekilde de olsa projeyi yeniden gündeme aldığı iddia ediliyor.
 
Söz konusu proje Obama zamanında da aynı gerekçelerle New York'ta yüzlerce kişi tarafından proteso edilmişti.
 
 
18-09-2012
Bu haber toplam 7095 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?