En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 31.01.2015 13:36
Çocuk Odasına Ranza Seçerken Hangi Özelliklerine Bakılmalı

Çocuk Odasına Ranza Seçerken Hangi Özelliklerine Bakılmalı

Çocuk odasına alınacak ranzanın, sağlam ve gerektiğinde iki farklı yatak olabilmesi gibi özelliklere sahip olması gerekir.

 

Çocuk odasında ranza seçerken birinci öncelik sağlamlık olmalıdır. Ranzalar kısa süre kullanımlı bir ürün olarak düşünülse de iki farklı yatak olarak kullanılabilmektedir. Dolayısıyla iki farklı yatak olabilen sağlam ranzalar tercih edilmelidir. Bunların dışında özellikle üst kattaki korumanın dünya standartlarına uygun yükseklikte olması gerekmektedir. Ranzanın kendi yüksekliği ise altını kullanmaya yetecek kadar olmalıdır.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Konutta Devlet Desteği İçin En Az 3 Yıl Beklenecek


‘İnşaat Sektörü Zirvesi’nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ilk konutunu alacaklara verilecek devlet desteği için en az 3 yıl kont hesabında para biriktirmek gerekiyor..

 

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ‘İnşaat Sektörü Zirvesi’nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk konutunu alacak vatandaşlara yüzde 15 oranında karşılıkız devlet desteği verileceğini açıkladı.
 
Söz konusu destek kapsamında ilk evini konut kredisi ile satın alacak vatandaşlar bankada ‘konut hesabı’ açacak ve tasarruflarını bu hesapta muhafaza edecek. Devlet ise vatandaşın açtığı konut hesabına 5 yılın sonunda biriken paranın yüzde 15'i kadar destekte bulunacak. Yani kişi konut hesabında 5 yılın sonunda 100 bin lira biriktirmişse, devlet söz konusu hesaba 15 bin lira yatıracak.
 
Devlet desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşın en az 3 yıl konut hesabında para biriktirmiş olması gerekiyor. 3 yıllık tasarrufa yüzde 10, 4 yıllık tasarrufa yüzde 12, 5 yıllık tasarrufa ise yüzde 15 devlet desteği verilecek.
 
Öte yandan söz konusu devlet desteği ikinci veya üçüncü evlerini satın almak isteyen vatandaşlara verilmeyecek olup teşvikle alınacak konut fiyatına henüz bir sınırlama getirilmedi.
 
 
 
22-02-2012
Bu haber toplam 15804 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?