En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 18.03.2018 17:17
Beyaz Eşyaya ÖTV indirimi İyi Geldi

Beyaz Eşyaya ÖTV indirimi İyi Geldi

Destek paketinden ÖTV indirimi alan beyaz eşya sektöründe satışlar yüzde 10-15 oranında hareketlendi 

Daha önce ÖTV ve KDV almayan birçok firma paketten çıkan indirimi de fiyatlarına yansıtınca yüzde 34'lere varan oranda fiyat avantajları tüketiciyle buluştu. Geç ödeme, bol taksit, çeyiz paketi gibi pek çok seçenek eşyalarını yenilemek isteyenlere sunuldu. İşte baharın erken geldiği beyaz eşya sektöründe öne çıkan tarihi fırsatlar...

 

Yüzde 34'lük indirim

Siemens, geçen ay başlattığı ÖTV'ye ek olarak ÖTV ve KDV oranlarında ekstra indirim uyguluyor. Böylece Nisan ayında Siemens'te beyaz eşyalarda, yüzde 34'e varan fiyat avantajları oluşuyor.

İndirime ek olarak, Cardfinans sahipleri Siemens beyaz eşyalara ister Ağustos ayında ödemeye başlayarak peşin fiyatına 7 taksitle, isterlerse de hemen ödemeye başlayarak peşin fiyatına 12 taksitle sahip olabiliyor. Ankastre ürün gamındaysa 3 ürün alana bulaşık makinesine indirimli fiyattan sahip olabiliyor.

 

İki ürün alana yüzde 20 indirim  

ÖTV indirimini fiyatlarına yansıtan Samsung Beyaz'larda "ikinci ürünü alana yüzde 20 indirim kampanyası" uygulanıyor. Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi çeşitlerinden iki ürün alan tüketiciler ikinci ürüne yüzde 20 indirimli fiyattan sahip olacak. Ayrıca 3 farklı Samsung buzdolabında ÖTV indiriminin yanında "KDV'si bizden" kampanyası var.

 

Albenisi bol

Zorlu Grubu'nun zincir mağazalar kanalıyla tüketicilere ulaştırdığı Regal markasıysa nisan sonuna kadar çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı ve fırınların seçili modellerinde geçerli olan kampanyada fiyatlar şöyle:

A enerji sınıfı Regal RBM 1002 bulaşık makinesi 490 TL, 5 kg yıkama kapasiteli Regal Vera Bora 1005 T çamaşır makinesi 420 TL, Regal FR 2400 turbo fırın 420 TL, A enerji sınıfı Regal Vera 455 A çift kapılı buzdolabı ise 620 TL'ye satışa sunuluyor.

 

Özel hediyeli bahar paketi

Ankastre ürünlerinde iki farklı paket ve çeşitli hediyeler sunan Electrolux'ün "Gelincik" paketinde belirtilen ankastre ürünlerden ocak, fırın ve davlumbaz alana ankastre bulaşık makinesi hediye edilirken. Yeni evlenecekler için hazırlanan "Papatya" paketindeyse 2 ürün alana 2 ürün hediye. Kampanya kapsamındaki ankastre ürün gruplarından fırın ve ocak alanlar, ankastre bulaşık makinesi ve davlumbaza da sahip oluyor. Firma solo ürünlerde ise ÖTV'nin yanısıra KDV bizden kampanyasını nisan ayında da sürdürüyor. Kampanya paketlerinde kredi kartına taksit ve taksit erteleme bulunuyor.

 

Çeyiz kampanyası

ÖTV indirimine ek olarak, Axess kartıyla alışveriş yapanlara 6 taksit ve temmuzda ödeme seçenekleri sunarken, ocak ayında başladığı çeyiz kampanyasına bahardada da devam ediyor. Kampanya kapsamında, A enerji sınıfı No-Frost buzdolabı, Aura çamaşır makinesi ve Hera bulaşık makinesinden oluşan çeyiz seti alan herkese, Vestel 32'inç LCD TV hediye. Ayrıca tüm Vestel ürünlerinde geçerli olan kampanyayla 12 aya varan taksitlerle sahip olunabiliyor. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Levent Hatay, "Fiyatlarımıza derhal yansıttığımız ÖTV indirimi, tüketicileri rahatlatarak satışlarımıza olumlu yansıdı. Satışlarımız, Ocak ve Şubat aylarına kıyasla önemli ölçüde arttı. ÖTV indirimine ek olarak, bankalarla yaptığımız işbirlikleriyle de tüketiciye sunduğumuz kolaylıkları artırıyoruz" dedi.

 

Şimdi al ağustosta öde

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, Nisan ayında evini yenilemek ya da yeni eve çıkmak isteyenler için cazip avantajlar sunuyor. Nisan ayında Profilo'dan beyaz eşya almak isteyenler, 24 TL'den başlayan ve 36 aya varan taksit seçenekleriyle şimdi alıp Ağustos'tan itibaren ödeme fırsatından yararlanabiliyor. Şirket, ayrıca yasal ÖTV indiriminin üzerinden KDV ve ÖTV indirimi de uyguluyor.

KDV ve ÖTV'yi fiyatlarından arındıran Bosch firmasıda kredi kartına 7 taksit seçeneğinde ilk ödemeyi ağustos ayında başlatıyor.

 

Vergiler şirketten

Nisan ayı boyunca Arçelik'ten beyaz eşya alanlar "ÖTV'si devletten, KDV'si Arçelik'ten kampanyasından yararlanabiliyor. Ayrıca Worldcard sahipleri +6 taksitten yararlanabiliyor. Buzdolabı, çamaşır ve kurutma makinesi alanların yüzde 26 oranındaki vergisini fiyattan arıtan Beko'da ayrıca peşin fiyatına 3-9 taksit seçenekleri bulunuyor.
 


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
24-04-2009
Bu haber toplam 20172 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?