En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 27.01.2015 14:23
Banyoda Yerleşim Planı Nasıl Olmalı

Banyoda Yerleşim Planı Nasıl Olmalı

Banyo yerleşim planı yapılırken eşyaların mümkün olan en fonksiyonel şekilde konumlandırılmasına dikkat edilmelidir.

 

Banyoların daha kullanışlı olması ve olduğundan geniş görünmesi için kapının hemen karşısındaki duvarın ortasına lavabo ve ayna yerleştirilmelidir. Lavabonun sağ ve sol taraflarına ise klozet ve duş yerleştirilmelidir. Bu noktada çamaşır makinesi banyoya konulacaksa duşun veya klozetin yanına veya tezgahın altına yerleştirilebilir. Çamaşır makinesi lavabo altına konulacaksa, makinenin yerinden rahatlıkla çıkabileceği şekilde konumlandırma yapılmalı yani önünde herhangi bir engel bulunmamalıdır. 

 

Banyo tezgahının üzerine derinliği 25 cm olan bir havlu dolabı, tezgahın altına geniş bir çekmece veya yer varsa geniş bağımsız bir banyo dolabı kullanılabilir. Banyo dikdörtgense  uzun duvarlardan birisine ayna, tezgah ve lavabo konumlandırılmalı, köşelere ise duş ve klozet yerleştirilmelidir. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye Milli Botanik Bahçesi'nin İmar Planı Askıya Çıktı


Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bir açıklama yaparak, Ankara'da hayata geçirilen Türkiye Milli Botanik Bahçesi'nin imar planının askıya çıktığını bildirdi..

 

Ankara Valiliği, Başkent'te hayata geçirilen Türkiye Milli Botanik Bahçesi'nin imar planının askıya çıktığını ve  7 Ocak 2015- 5Şubat 2015 tarihleri arasında 30 gün süreyle askıda kalacağını bildirdi.
 
Konuya ilişkin Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye Milli Botanik Bahçesi Projesi'ne ait 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları'nın onaylandığı ve  07.01.2015-05.02.2015 (30 gün) tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosunda ve web sitesinde askıya çıkarıldığı belirtildi.
 
 
 
23-02-2012
Bu haber toplam 9900 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?