En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Dekorasyon 28.11.2014 07:36
Banyoda Yerleşim Planı Nasıl Olmalı

Banyoda Yerleşim Planı Nasıl Olmalı

Banyo yerleşim planı yapılırken eşyaların mümkün olan en fonksiyonel şekilde konumlandırılmasına dikkat edilmelidir.

 

Banyoların daha kullanışlı olması ve olduğundan geniş görünmesi için kapının hemen karşısındaki duvarın ortasına lavabo ve ayna yerleştirilmelidir. Lavabonun sağ ve sol taraflarına ise klozet ve duş yerleştirilmelidir. Bu noktada çamaşır makinesi banyoya konulacaksa duşun veya klozetin yanına veya tezgahın altına yerleştirilebilir. Çamaşır makinesi lavabo altına konulacaksa, makinenin yerinden rahatlıkla çıkabileceği şekilde konumlandırma yapılmalı yani önünde herhangi bir engel bulunmamalıdır. 

 

Banyo tezgahının üzerine derinliği 25 cm olan bir havlu dolabı, tezgahın altına geniş bir çekmece veya yer varsa geniş bağımsız bir banyo dolabı kullanılabilir. Banyo dikdörtgense  uzun duvarlardan birisine ayna, tezgah ve lavabo konumlandırılmalı, köşelere ise duş ve klozet yerleştirilmelidir. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kartal Yukarı Mahallesi'ndeki Arsanın İmar Planı Askıda


İstanbul Kartal Yukarı Mahallesi'nde bulunan arsanın imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından askıya çıkarıldı..

 

 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kartal ilçesi Yukarı Mahallesi'nde yer alan arsanın imar planını askıya çıkardı. 
 
 Konuyla ilgili İmar ve Planlama Şubesi'nden yapılan açıklama şu şekilde:
 
" İlimiz Kartal İlçesi, Yukarı Mahalle sınırları içerisinde 568 ada 21 no.lu parsel üzerinde yer alan taşınmaza ilişkin “Ticaret+Konut Alanı” kullanım kararı ve yapılanma koşullarının (E:2.50 ve TAKS:0.40 Hmaks =İBB Tarafından Alınacak Siluet Kararına Göre Belirlenecektir.) olarak düzenlenmesi suretiyle onaylanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine askı süreci içerisinde Bakanlığımıza iletilen plan değişikliğinin imar planı onama sınırına ilişkin yapılan itiraz yerinde görülerek imar planı onama sınırının daraltılması ve planlama alanı içerisinde 5 m. yapı yaklaşma sınırı bırakılması suretiyle ilgilisince hazırlanan imar planı değişikliği Bakanlık Bakamınca 644 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ve 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” Uyarınca onaylanmıştır.
 
Söz konusu planlar, 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 8/b maddesi gereğince 21.10.2014-19.11.2014 (30 gün) tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ile web sitesinde askıya çıkarılmıştır." 
 
23-02-2012
Bu haber toplam 8547 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?