En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Aydınlatma 24.03.2018 18:00
Toshiba'dan Beyaz LED

Toshiba'dan Beyaz LED

Toshiba, enerji verimliliği sağlayan uzun ömürlü aydınlatma aracı Beyaz LED için seri üretime başlayacağını açıkladı..

 

Toshiba'nın Japonya'nın kuzeyinde yer alan Kaga üretim merkezindeki 200mm yonga plakası tesislerinde inşa edeceği yeni üretim hattı, 2012 Ekim ayından itibaren Beyaz LED seri üretimine başlayacak.
 
Uzun ömür ve Enerji verimliliği sayesinde genel amaçlı Aydınlatma, TV arka aydınlatması ve benzeri alanlarda geniş uygulama olanağı kazanan Beyaz LED pazarı hızla büyüyor. 8,75 milyar Dolar olan pazar büyüklüğünün 2013 yılında 12,5 milyar Dolar olacağı öngörülüyor.
 
Beyaz LED üretiminde GaN-on-Silicon* teknolojisini kullanan Toshiba, Ocak 2012'den beri beyaz LED yongalarını geliştirmek için, LED Aydınlatma teknolojileri ve çözümlerinin başlıca geliştiricisi Bridgelux ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin sonucu olarak başarıyla geliştirilen maksimum optik çıkışı 614mW yonga prototipin ardından Toshiba, Beyaz LEDlerin seri üretimine başlama kararı aldı.
 
Toshiba, Beyaz LED'i üretimde yeni bir büyüme fırsatı olarak görüyor. Şu anda stratejik olarak odaklandığı güç aygıtlarının yanı sıra Beyaz LED üretimini de geliştirerek üretim işini ilerletmeyi planlıyor.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji'ye 330 Milyon Liralık Yatırım Yaptı


Ağaoğlu Enerji Grubu, Yalova Çınarcık’ta bulunan Esenköy RES ile Bursa Gemlik’te bulunan Kürekdağı RES projeleri için Alman Nordex GmbH ile 330 milyon liralık sözleşme imzaladı..

 

Ağaoğlu Enerji Grubu, Bursa ve Yalova’da hayata geçirlecek olan  2 RES projesinin rüzgâr türbinleri için Alman Nordex GmbH ile 330 milyon liralık sözleşme imzaladı. Ağaoğlu Grubu, bu yıl içinde Seferihisar RES, Umutlu HES ve MY World Europe Kojenerasyon tesislerini devreye alarak toplam 370 milyon liralık yenilenebilir enerji yatırımı gerçekleştirmişti. Alman firma ile imzalanan dözleşme ile Ağaoğlu Enerji'nin 2016 yılı yatırımı 700 milyon liraya ulaşmış oldu.
 
İmza töreninde açıklamalarda bulunan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Türkiye'nin kriz psikolojisine yenilmemesi gerektiğini, iş adamlarının günlük kararlarla değil, ülkesinin geleceğine güvendiğini gösterdiği kararlarla hareket etmesi gerektiğini, Ağaoğlu olarak sadece enerji alanında 2016 yılında 700 milyon liralık yatırım yaptıklarını,  Ağaoğlu Enerji Grubu olarak Yalova Çınarcık’ta bulunan Esenköy RES ile Bursa Gemlik’te bulunan Kürekdağı RES projelerini 30 Eylül 2017 tarihinde işletmeye alacaklarını belirtti.
 
2017 yılının ilk çeyreğinde 850 milyonluk sözleşme yapacaklarını da belirten Ağaoğlu, söz konusu yatırımları bürokratik engellere rağmen devam ettirdiklerini belirterek "Yatırım şevkimiz tam, bürokrasi bunu yavaşlatıyor" dedi.
07-08-2012
Bu haber toplam 3513 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?