En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Astrumtowers 17.03.2018 18:37
Regnum Astrum Towers

Regnum Astrum Towers

Regnum’un Haramidere’de 34 bin metrekare arsa üzerinde yaptığı Astrum Towers, 5 bloktan oluşuyor.

Haramidere’de 34 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen 5 bloktan oluşan Regnum Astrum Towers, stüdyo, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon (dubleks) olmak üzerere 17 farklı büyüklükte 1285 daireden oluşuyor. 100 milyon dolar satış cirosu beklenen projede bloklardan birinin üzerine gözlemevi ve gökbilim kütüphanesi kurulacak. Uzayın derinliklerini keşfetme şansı sunan proje, çevreci yaklaşımıyla da dikkat çekiyor. Projede yağmur sularının boşa gitmesi önlenerek suyun geri dönüşümü sağlanacak. Regnum Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk ile fiyatların 125 bin YTL’den başladığı ve Mayıs 2009’da teslim edilecek Astrum Towers projesini konuştuk.

Astrum Towers projesini anlatır mısınız?

Regnum Astrum Towers, 28 bin metrekaresi peyzaj alanı olarak kullanılmak üzere, toplam 34 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen 5 bloktan oluşuyor. Stüdyo, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon (dubleks) seçenekleri ile her gelir seviyesindeki müşterilere hitap eden Astrum Towers’da 1285 daire yer alıyor. Haramidere’de gerçekleştirilen projedeki toplam inşaat alanı ise 146 bin metrekare. Pek çok ilköğretim okulundan liseye; üniversite; hastane; kültür, sanat ve alışveriş merkezlerine yakın olan proje, İstanbul trafiğinde harcanan süreyi kısaltarak hayatı kolaylaştıracak bir konumda bulunuyor.

Proje hangi yönüyle diğerlerinden ayrılıyor?

Bloklardan birinin üzerine gözlemevi ve gökbilim kütüphanesi kurulacak. Yerden yaklaşık 100 metre yükseklikteki gözlemevi sayesinde uzayın derinliklerini keşfetme şansı olacak. Ayrıca, site sakinleri, kurulacak Gökbilim Kütüphanesi’nde konusunda uzman danışmanlardan eğitim alabilecek. Ayrıca doğa dostu konutlarda yağmur sularının geri dönüşümünü sağlayacak bir sistem ile yağmur suları ve üst kotta yer alan blokların temel drenajlarındaki sular özel bir sistem vasıtasıyla alt yapı sisteminde toplanarak bahçe sulamasında kullanılacak. Bu yöntem ile yağmur sularının boşa gitmesi önlenerek suyun geri dönüşümü sağlanacak. Açık ve kapalı yüzme havuzları, sauna, tenis kortu ve fitness salonu ile spora doyulacak, site içinde yer alan kafeterya, restorant, kuaför gibi yerlerde pek çok ihtiyaç karşılanacak. Özel oyun alanlarıyla da çocuklarının güven içinde eğlenerek büyümesine tanıklık edilecek. Bütün bloklara fore kazıklarla zemin iyileştirilmesi yapıldı. Binalar radye temel üzerine tünel kalıp sistemiyle inşa edildi. Proje güvenlik kontrollü yaya ve araç girişleri ile de huzurlu bir yaşam imkanı sunuluyor. Ayrıca ev sahibi olanlar, anında tapusunu alabiliyor.

Neden bu ismi tercih ettiniz?

Astrum kelimesi Latincede yıldız takımı anlamına geliyor. Projemizle, hem o bölgede örnek olarak gösterilecek yeni bir yaşam alanı yaratması, hem yerden yaklaşık 100 metre yüksekliğe sahip 30’ar katlı bloklardan oluşması, hem de bloklardan birinin üzerine kurulacak Gözlemevi ve Gökbilim Kütüphanesi nedeniyle de bu ismin bütünleştiğini düşünüyoruz.


Ne zaman başladınız projeye ve bitiş tarihi nedir?

Projenin yapımına Mayıs 2007’de başladık. Mayıs 2009’da teslim edeceğiz.

Konutların özellikleri nedir?

Projede yer alan konutlar, daire sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda, gerek deprem güvenliği gerekse kişisel güvenlik ve konfor unsurları gözetilerek üretiliyor. Buna göre; fore kazıklarla radye temel üzerine tünel kalıp sistemiyle inşa edilen bloklarda, kişisel güvenlik de daire içlerindeki görüntülü konuşma sistemleri ve site genelinde uygulanacak güvenlik eleman ve ekipmanlarıyla sağlanıyor.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

17 tip konut bulunuyor. 1+1 daireler 52-70 metrekare, 2+1 daireler 80-107 metrekare, 3+1 daireler 128-136 metrekare ve 4+1 dubleks daireler ise 168 metrekare büyüklükte.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Son kalan 1+1 daireler 125 bin YTL, 2+1 daireler 153 bin 600 YTL, 3+1 daireler 176 bin 700 YTL ve 4+1 daireler 345 bin YTL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Ayrıca, satışlarda, banka kredisine 48 aya kadar yüzde 0 faiz ve peşin ödemelerde yüzde 10 indirim avantajı sunuluyor.

Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?

Mayıs 2007’de satışlara başladık. 1285 dairenin yüzde 80’inden fazlası satıldı. Son kalan 200 daire ise alıcı bekliyor. Projeye ilgi satışın başladığı tarihten itibaren yoğun olarak devam ediyor. İnşaatın süratle ilerlemesi de bu ilginin azalmadan devam etmesini sağlamaktadır.

Kimlere yönelik bir proje bu? Gelir durumu açısından...

Gerek lokasyonu gerek sosyal olanakları gerekse uygun fiyat politikası nedeniyle her kesime hitap edecek bir proje niteliğinde. Bu yüzden, yeni evli çiftler ve sosyal olanaklarla birlikte çocuk oyun alanları ve her türlü güvenlik unsurunun ellerinin altına olmasını isteyen çocuklu aileler tarafından yoğun ilgi görüyoruz.

Projenin büyüklüğü nedir?

Projenin yaklaşık 100 milyon dolarlık satış cirosuna ulaşmasını bekliyoruz.

Türkiye Bulgaristan ve İngiltere’de projeler

Başka yeni konut projeleri var mı?

Regnum, bir gayrimenkul geliştirme şirketi olarak sadece konut alanında yatırım yapmıyor, aynı zamanda ofis, ticaret merkezi ve otel gibi farklı yatırımlara da imza atıyor. Buna bağlı olarak Bodrum merkezde yapımına başladığımız ve Bodrum’un en özel projelerinden birisi olacağına inandığımız 25 villalık Regnum Escana; İstanbul Koşuyolu’nda önümüzdeki dönemde yapımına başlamayı planladığımız Koşuyolu projemiz; havaalanı yolu üzerinde yapımını planladığımız Çobançeşme projemiz ve Antalya Belek’te inşaatına devam ettiğimiz ve bölgenin son golf sahasını bünyesinde barındıracak projemiz önümüzdeki kısa dönemdeki planlarımız arasında yer alıyor. Türkiye’deki bu projelerin yanı sıra Bulgaristan ve Londra’da da inşaatı ve planlaması devam eden farklı projelerimiz bulunuyor.

4 yılda 2650 konut üretti

Regnum’la ilgili bilgi de verir misiniz? Şu ana kadar kaç konut ürettiniz.

Aynı zamanda Opet’in de kurucu ortakları olan Öztürk Ailesi’nin yüzde 100 sahibi olduğu Regnum, bir dizi gayrimenkul geliştirme şirketinden oluşuyor. Hem yerel hem de yabancı müşteriler için, birinci sınıf malzemeleri ve yetkin işgücü ile en yüksek kalite standartlarında projeler geliştirir. Bu doğrultuda Regnum-Türkiye, Türkiye’deki projelerin satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütüyor. Orta ve üst gelir düzeyindeki müşterilere yönelik siteleriyle Regnum-Türkiye, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum gibi büyük yerleşim birimlerinde projeler üretiyor. İstanbul/ Caddebostan-Sky Residence, Bodrum Bargylia ve İstanbul Esenkent’teki Elitkent sitesi tamamlandı ve hayat başladı. İstanbul Haramidere’de bulunan Astrum Towers projesinin yapımına ve satışına da devam edilmektedir. Henüz 4 yıllık bir geçmişimiz olmasına rağmen, Astrum Towers projemizi de dahil ettiğimizde bugüne kadar toplam 2.650 konut yaptık.

2008’in ilk yarısı olumlu geçmedi

Emlak sektörünü genel olarak 2008’de nasıl görüyorsunuz? Durgunluk aşılacak gibi mi?

2008 yılının ilk yarısı emlak sektörü için pek olumlu geçmedi demek doğru olacak. Tabi bunda bir çok etken önemli rol oynadı. Bu süreçte gerçekleşen Amerika kaynaklı mortgage krizi ve paralelinde global piyasalarda oluşan olumsuz hava gayrimenkul sektörünü doğrudan etkiledi. Global piyasalardaki bu olumsuz havaya ülkemizdeki siyasi belirsizlikler de eklenince ortaya tamamen kötümser bir tablo çıktı. Bütün bu gelişmeler insanların taleplerini bir süre beklemeye almalarına neden oldu. Özellikle de bu süreçte konut kredi faizlerinin yukarıya çıkması da tüketicilerin bekleme pozisyonu almalarına katkı sağladı. Bugün geldiğimiz noktada durgunluk aşılacaktır. Global piyasaların toparlanmaya başlaması ve ülkemizdeki siyasi belirsizliğin ortadan kalkması ekonomik olarak göstergeleri yukarıya taşıyacaktır. Konut kredilerinin üzerindeki faiz baskısının ortadan kalktığını görüyoruz. Tüketicilerin, konut kredi faizlerinin daha da artacağı yolundaki negatif düşüncesinin kırılması ve ekonomideki iyimser tablo gayrimenkul satışlarını olumlu bir şekilde tetikleyecektir.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tüm Haberler: Astrumtowers Haberleri
Yapan Firma: Sinan İnşaat
Proje Telefonu:
Web Sitesi :
Tıkla Mail Gönder:
10-04-2009
Bu haber toplam 39474 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?